Cegły Zero®

Oceń
(2 głosów)

Vandersanden stworzył innowacyjny system Zero®, umożliwiający połączenie nowoczesnej architektury z tradycyjnym murowaniem. Specjalnie zaprojektowany format pozwala na uzyskanie efektu czysto ceglanej ściany, przy murowaniu w tradycyjny sposób i użyciu standardowych narzędzi.

Cegły Zero® posiadają specjalne zagłębienie, w którym umieszczana jest zaprawa, co pozwala jej pozostać prawie niewidoczną, nadając tym samym elewacji przejrzystego i jednolitego wyglądu. Stosunek długości do szerokości cegły jest idealny do murowania wiązaniem wozówkowym. Dzięki temu praca z Zero® jest niezwykle łatwa. Elewacja wykonana przy użyciu cegieł Zero® stanowi wyjątkowo trwałe i efektowne wykończenie budynku. Elegancka, nowoczesna fasada, w której cegły tworzą czystą, przejrzystą i niezakłóconą konstrukcję, jest również bardzo praktyczna i łatwa w utrzymaniu.

Pierwszym budynkiem wybudowanym z zastosowaniem cegieł ZERO® jest ekskluzywny budynek mieszkalny w Krakowie, usytuowany w willowej i malowniczej dzielnicy Wola Justowska, w pobliżu Willi Decjusza, Lasu Wolskiego oraz Kopców Piłsudskiego i Kościuszki.

Jarosław Wilk, Architekt:

„Naszym założeniem projektowym było nadanie współczesnego wyrazu budynkowi ukształtowanemu w tradycyjny sposób. Zaryzykowaliśmy użycie cegły bezspoinowej i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu estetycznego.
Powstał obiekt nowoczesny, w zdecydowany sposób dystansujący się do otoczenia, a jednocześnie szanujący skalę i gabaryt miejsca.”

Piotr Jelonek, wykonawca:

„Początkowo miałem pewne obawy dotyczące przedostawania się deszczu przez otwarte spoiny elewacji. Jednakże po obserwacjach poczynionych na elewacji w Krakowie przez okres roku, muszę z całą stanowczością stwierdzić, że moje obawy były niesłuszne, ponieważ spoiny wypełniają się wodą maksymalnie na 2-3 cm, więc zagrożenie zamoczenia ocieplenia jest zerowe, a wysychanie wody następuje dużo szybciej niż w tradycyjnych elewacjach, ze względu na dużą ilość otwartych spoin. Praca z cegłą Zero dobremu i doświadczonemu wykonawcy powinna sprawić dużo satysfakcji i mało problemów.”

Cegły Zero® - Zero® problemów, same korzyści

Autor:
Vandersanden

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy