Kod projektu

DzC 0609

Dom ZAMKNIĘTY

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0609

Dom ZAMKNIĘTY

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Dom zamknięty projektowany jest na działce otoczonej gęstą zabudową. Bogaty program funkcjonalny zadany przez inwestora został rozplanowany tak aby wykorzystać w pełni dostępną przestrzeń działki, mieszcząc się w restrykcyjnych wytycznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zwarta bryła budynku, z pozoru prosta, kryje w sobie szereg atrakcyjnych funkcji dostępnych tylko dla użytkowników obiektu. To zamierzony efekt – założeniem projektu było stworzenie budynku otwierającego się do swojego wnętrza. W rezultacie otrzymano budynek, którego najciekawsze elementy rozgrywają się poza widokiem w pełni publicznym, poza widokiem z ulicy.

Ważnym założeniem projektu jest stworzenie domu w którym możliwe jest całkowite wydzielenie się z otaczającej przestrzeni. Niewielkich rozmiarów działka i gęsta zabudowa sąsiedztwa determinują lokalizację takich stref jak taras, patio, czy strefa wejścia. Z tego też powodu na elewacji zaprojektowano przesuwne blendy osłaniające okna, a zlokalizowany na ostatniej kondygnacji taras przesłonięty jest ścianą elewacyjną do pełnej wysokości budynku.

Strefa przyziemia projektowana jest jako przestrzeń podniesiona na słupach. Stanowi półzamkniętą strefę wejściową gdzie umieszczono również miejsca parkingowe. Całość przyziemia otoczona jest ażurową konstrukcją stalowych paneli. Ponownie, istotne było wyraźne wydzielenie się z otaczającej przestrzeni oraz możliwość zamknięcia w celu wytworzenia w pełni bezpiecznego domu.

Autorzy: Anna Struska, Henryk Struski (8486 architekci)
Współpraca: Łukasz Pieszka, Zuzanna Szmatłoch

Konstrukcja: Konstrukcje Budowlane Błażej Kasztura
Branża sanitarna: RR-PROJEKT Rafał Radowiecki
Branża elektryczna: Smart-EL Krzysztof Bieniasz

Powierzchnia terenu: 787,00 m2
Powierzchnia zabudowy: 338,18 m2
Powierzchnia użytkowa: 401,88 m2

Projekt realizacyjny, pozwolenie na budowę: sierpień 2022 r.

Autorzy

8486 architekci
http://8486.pl/

Lokalizacja Architekta

Województwo śląskie

Produkty pasujące

126 Floria

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy