Kod projektu

DzC 0627

Dom PŁASKI

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0627

Dom PŁASKI

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Projekt ilustruje charakter naszej podmiejskiej architektury w nieco innym wydaniu. W trakcie procesu projektowego przymierzaliśmy różne warianty elewacji, ale finalnie najlepiej się poczuliśmy łącząc minimalistyczną bryłę domu z naszym ulubionym ceglano-drewnianym klimatem.

Głównym założeniem projektu jest ceglana "rama" uzupełniona elementami wertykalnego deskowania, skomponowanego z wysokimi przeszkleniami. Efekt finalny to prosta parterowa willa o horyzontalnej elewacji z tarasem wkomponowanym w bryłę budynku oraz garażem wyróżnionym kompozycyjnie betonowymi płytami elewacyjnymi. Ciepłe barwy drewna i cegły na elewacji doskonale komponują się ze ścianą lasu sąsiadującego z działką oraz zaaranżowanym przez nas ogrodem. Wrażenie potęguje lustrzane odbicie budynku w tafli odkrytego basenu, ustawionego równolegle do elewacji.

Wejście do domu, które  znajduje się między garażem a strefą do pracy zostało cofnięte względem frontu budynku co w ciekawy sposób rozbiło bryłę budynku. Część dzienna obejmująca salon, jadalnię i kuchnię, została wysunięta maksymalnie w głąb działki, aby uzyskać spokojną enklawę dla domowników.

Okna sypialni umieszczone zostały  w cofniętym fragmencie wschodniej elewacji, wychodzącej na las. W efekcie otrzymaliśmy kameralną strefę spójnie połączoną z ogrodem.

Autorzy

Kunkiewicz Architekci
kunkiewicz.eu

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Moorbrand lehm cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy