Kod projektu

DzC 0690

Nowoczesny dom z płaskim dachem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0690

Nowoczesny dom z płaskim dachem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0690 Nowoczesny dom z płaskim dachem

Oceń
(2 głosów)

Ops projektu

Prezentujemy nowoczesny, acz przytulny dom jednorodzinny od pracowni BIAMS architekta Marcina Sieradzkiego położony niedaleko Łodzi w Konstantynowie Łódzkim. Dom ma powierzchnię niecałych 300 m2, w tym 65 m2 zajmuje dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Dom jest częściowo piętrowy bez podpiwniczenia, zaprojektowany niemal równo z terenem. Na niedużej, miejskiej działce o pow. około 1100 m2 zlokalizowano również podjazd, niewielki basen i taras słoneczny.

Na przyziemiu zaprojektowano część gospodarczą z garażem, część wejściową z klatką schodową, WC i małym gabinetem oraz otwarty pokój dzienny, aneks kuchenny i jadalnię. Na piętrze, które znajduje się tylko częściowo nad bryłą domu zaprojektowano część nocną z trzema sypialniami, dwoma łazienkami i dwoma garderobami, w tym jedna jako master bedroom z własną łazienką i garderobą.

Bryła jest nowoczesna i wręcz minimalistyczna. Od frontu zlokalizowano schowane wejście oraz wjazd do garażu dwustanowiskowego. Zatem nie ma tu niemal żadnych otworów okiennych. Od części ogrodowej, zlokalizowanej na południe mamy liczne przeszklenia części wejściowej oraz części dziennej. Na piętrze mamy też przeszklenia korytarza, pokoi sypialnych. Na przyziemiu dom otaczają obwodowe tarasy, a na piętrze obwodowe balkony. Natomiast nad łącznikiem wejściowym i garażem mamy drugi taras słoneczny.

Poszczególne bryły domu, tj. garażową, dzienną, a nad nią nocną oraz łącznik pomiędzy tworzą niewielki dziedziniec z roślinnością widoczny z części dziennej oraz po wejściu do domu. A brak kondygnacji nad całym obiektem sprawia, że dom jest lekki, ciekawy i nie przytłaczający.

Dom jest też nowoczesny, a momentami minimalistyczny poprzez proporcjonalne kompozycje jego elewacji, na których zespolone pełne elementy z tymi przeszklonymi oraz ramy i otwarcia z elementami zamkniętymi. Obiekt jest również dostosowany w pełni do działki oraz do stron świata i sąsiedztwa. Jego umiejscowienie daje intymność od ulicy i sąsiadów, a rozlokowanie pomieszczeń dobrze wykorzystanie światła dziennego. Czyli spełnia wszelkie wymagania projekty indywidualnego.

Elewacja wykończona jest w beżowym tynku strukturalnym, przypominającym nieco tynk gliniany głównie na ramach, wstęgach i słupach, natomiast ściany zaprojektowano jako trzywarstwowe w czerwono rudej cegle klinkierowej. Do tego dopasowano stolarkę okienną i drzwiową w kolorze czarno-brązowym.

Mamy tu zatem liczne kontrasty. Na przykład kontrast elewacji frontowej i tylnej. Ale też pewien swoisty kontrast bardzo nowoczesnej bryły z tradycyjnymi materiałami elewacyjnymi, co spowodowało ciekawy i niepowtarzalny obiekt.

Autorzy

BIAMS
Budownictwo i Architektura
Marcin Sieradzki
biams.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo łódzkie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

6 Rose

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy