Relacja z gali rozdania nagród Konkursu Architektury Ceglanej 2019

Oceń
(2 głosów)
Statuetka Konkursu Architektury Ceglanej 2019

24 maja br. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich obyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie Architektury Ceglanej. Była to II edycja konkursu, którego celem jest pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych, w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji budynków.

Organizatorem konkursu jest Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Architektów Polskich. Sponsorami konkursu są firma Winerberger, Roben, Vandersanden, Lode, King Klinker, Klinkier Gołowczyński.

W konkursie oceniane są niezrealizowane projekty (koncepcje) mogące być wizją zagospodarowania konkretnej przestrzeni w istniejącej, lub abstrakcyjnej lokalizacji. W tym roku nadesłano 99 prac w dwóch kategoriach:

  • Kategoria I – Dom jednorodzinny
  • Kategoria II – Budownictwo przyszłości

Jury w składzie Dorota Szlachcic, Mariusz Ścisło, Tomasz Konior, Grzegorz Stiasny oraz Marek Furmańczyk, wyłoniło dwudziestu nominowanych. W czasie gali zostały zaprezentowane zwycięskie prace.

Kategoria: Dom Jednorodzinny

Kategoria: Budownictwo Przyszłości

Kilka minut po wręczeniu nagród udało nam się porozmawiać ze zwycięzcami obydwu kategorii o tym, jak się czują oraz co myślą o samej idei konkursu:

Jakub Kubicki – I miejsce w kategorii Dom jednorodzinny
"Bardzo mi się podoba. Jest to bardzo ciekawa odskocznia do takiego projektowania typowego na studiach i każdy student może się wykazać w tym. Jest duża konkurencja z całej Polski i można sobie porównać prace innych i jak najbardziej będę z niecierpliwością obserwował dalsze poczytania tego konkursu."

Piotr Przekop – I miejsce w kategorii Budownictwo przyszłości
"Uważam tą ideę za świetną, daje studentom możliwość wzięcia udziału w tego typu wydarzeniach, w tego typu projektowaniu, innym niż na uczelni, innym niż to co robili do tej pory."

Autor:
domzcegly.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy