Kod projektu

DzŚ 0001

HOUSE 1101

Więcej w tej kategorii: DzŚ 0002 York Street »

DzŚ 0001 HOUSE 1101

Oceń
(3 głosów)

Opis projektu

Działka, położona w dzielnicy Sant Cugat, niedaleko Barcelony, była inspiracją dla projektu. Jednym z głównych celów było osiągnięcie bliskiej i istotnej relacji między domem a ogrodem w taki sposób, aby oba stały się przedłużeniem siebie nawzajem.

W pierwszej części wschodniej znajduje się kącik dla dzieci z trzema pojedynczymi sypialniami na piętrze i salą zabaw na parterze. Druga, centralna, mieści główne pomieszczenie: kuchnię, pomieszczenie o powierzchni prawie 30m² i 4 metrach wysokości, w którym dominuje duży kominek. Trzecia część zachodnia to strefa rodziców, z sypialnią na poziomie ogrodu i studiem z wysokim sufitem na pierwszym piętrze.

Przestrzenie utworzone między trzema częściami domu są zadaszone. W tych przestrzeniach panuje zupełnie inny klimat, bardziej związany z ogrodem niż z domem. Pierwsza z tych przestrzeni między strefą dla dzieci a kuchnią służy jako hol wejściowy. Drugi, większy, między strefą rodziców a kuchnią, to nietypowy salon: szklarnia zimą i weranda latem.
Jeśli chodzi o kubatury, dom składa się z trzech ceglanych kostek o różnej wysokości ustawionych równolegle do tylnej ulicy. Dom jest klimatyzowany za pomocą geotermalnej pompy ciepła i systemu ogrzewania podłogowego, który lekko odświeża dom latem, unikając osuszania powietrza we wnętrzach.

Źródło:
brickarchitecture.com

Autorzy

HARQUITECTES
www.harquitectes.com

Lokalizacja Architekta

Hiszpania

Produkty pasujące

305 Terra Cotta GS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy