Kod projektu

DzC 0018

Dom Typ A

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0018

Dom Typ A

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0018 Dom Typ A

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Osiedle Srebrne Stawy / dom typ A

  • lokalizacja: Bytom Szombierki
  • powierzchnia: 118 m² + garaż / 46 domów
  • typ: projekt budowlano - wykonawczy
  • inwestor: Armada Development S.A. / Srebrne Stawy
  • autorzy: Marcin Jagiełło, Jarek Krysiak, Basia Borowik-Krysiak / współpraca: Danusia Chmielińska, Grzegorz Layer
  • data: projekt 2010, realizacja od 2012

Projektowane osiedle zlokalizowane jest w Bytomiu, w dzielnicy Szombierki, na terenach po byłej kopalni KWK Szombierki. Teren poprzemysłowy, na którym działalność kopalni została zakończona kilkanaście lat temu, w ciągu tego okresu zyskał nowe walory krajobrazowo - przyrodnicze. Zróżnicowana topografia terenu, stawy pokopalniane, bogata flora i fauna predestynują ten obszar do zagospodarowania go funkcjami rekreacyjnymi i mieszkalnymi. Pierwsza część pola golfowego oraz projektowane osiedle znajduje się w okolicy największego stawu, skupiska wielu gatunków zwierząt, które korzystając z wyjątkowo czystej wody, osiedliły się w tym miejscu. Akwen ten pełni rolę centralnego punktu całej inwestycji. W sąsiedztwie zlokalizowany został klub golfowy, pierwszy dołek, pole treningowe oraz najbardziej atrakcyjne widokowo działki z domkami.

Głównym celem przy projektowaniu osiedla było maksymalne wymieszanie dwóch funkcji: mieszkalnej i rekreacyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu większość projektowanych domów ma bezpośrednie powiązanie z polem golfowym, co czyni ich lokalizację bardziej atrakcyjną. Wkomponowanie domów pomiędzy poszczególne dołki pola stwarza wyjątkowy klimat do mieszkania i spędzania wolnego czasu. Osiedle otoczone jest dużą ilością zieleni, również tej specjalnie zaprojektowanej na potrzeby pola. Osiedle składające się z 77 obiektów tworzą tylko dwa typy domów. Dlatego, aby zróżnicować zabudowę, zastosowaliśmy zabieg polegający na obracaniu poszczególnych domów typu A i naprzemiennym ułożeniu domów typu B. Przewidzieliśmy również możliwość zastosowania wymiennie kilku materiałów wykończeniowych takich jak drewno, cegła i tynk. Układ zabudowy harmonijnie dopełniają domy szeregowe.

Dom typu A / Dom mniejszy o powierzchni użytkowej 118 m² z wolno stojącym dwustanowiskowym garażem o powierzchni 36 m². W założeniu projektowym, to dom kompaktowy o minimalnej powierzchni użytkowej, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich funkcji potrzebnych dla pięcioosobowej rodziny. Dom, który jest alternatywą dla dużego mieszkania.

Inne projekty tego architekta

Lokalizacja Architekta

Województwo śląskie

Autorzy

Jagiełło Krysiak Architekci
www.jk-a.pl

Produkty pasujące

57 Victoria cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy