Kod projektu

DzC 0036

Dom rodzinny – konkurs SARP

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0036

Dom rodzinny – konkurs SARP

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0036 Dom rodzinny – konkurs SARP

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Konkurs na opracowanie projektu domu rodzinnego w krajobrazie kujawsko-pomorskim Praca otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie architektonicznym. Organizator: SARP: Oddział w Bydgoszczy i Toruniu, województwo kujawsko-pomorskie.

Wyróżnienie dla pracy A 000098 – uzasadnienie sądu konkursowego.

Przyznano za twórcze przekształcenie idei układu przestrzennego chałupy wąsko frontowej, podcieniowej. W projekcie konkursowym wykorzystano jej charakterystyczne elementy: zwartą bryłę na rzucie prostokąta, szczytowy układ, formę dachu, podcień pełny wsparty na profilowanych słupach oraz czytelny podział stref funkcjonalnych przestrzeni wewnętrznej. Ciekawy sposób rozplanowania układu funkcjonalnego pozwala na realizację programu domu z częścią usługową lub domu wielopokoleniowego. Proponowany zespół nawiązuje do urbanistycznego układu owalnicowego i może być stosowany oraz rozwijany w różnych strukturach urbanistycznych, generując przestrzenie publiczne o różnej funkcji np. plac zabaw, skwer, zieleń, woda itp. Autorzy proponują zastosowanie projektu w obszarach podmiejskich oraz wiejskich Kujaw, przy założeniu, że zabudowa ma charakter zwarty.

Przykład ten może być wykorzystany przez samorządy gmin w celu tworzenia na terenach wiejskich zabudowy zwartej z przestrzenią publiczną tworzącą jej centrum. Daje to podstawę do przywrócenia w przyszłych pracach planistycznych zasady projektowania układu zabudowy z zachowaniem rangi przestrzeni publicznych jako elementu krystalizującego jego strukturę urbanistyczną.

Sposób formowania bryły, zastosowane materiały i rozwiązania technologiczne, świadczą o energooszczędnym charakterze tak zaprojektowanego domu.”

Źródło: KONKURS ARCHITEKTONICZNY – DOM W KRAJOBRAZIE KUJAWSKO-POMORSKIM, WYNIKI: https://domrodzinnykonkurs.wordpress.com/wyniki/

Konkurs ogólnopolski: luty 2015

Inne projekty tego architekta

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Autorzy

mgr inż. arch. Anna Piechnik
mgr inż. arch. Michał Piechnik
www.michalpiechnik.pl
www.piechnikarchitekci.pl

Produkty pasujące

79 Anicius

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem