Kod projektu

DzC 0207

Dom mobilny z Dolnego Śląska

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0207

Dom mobilny z Dolnego Śląska

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0207 Dom mobilny z Dolnego Śląska

Oceń
(5 głosów)

Opis projektu

Projekt ten powstał jako praca na ogólnopolski konkurs organizowany przez miesięcznik Builder, którego tematem było "marzenie młodego pokolenia". Pierwszym skojarzeniem jest na pewno mieszkanie na jednym z nowych deweloperskich osiedli w dużym mieście. Co by było gdyby tym marzeniem faktycznie był dom - jakie wymagania musiałby spełniać chcąc połączyć wygodę mieszkania w mieście ze swobodą domu jednorodzinnego?
Moim zdaniem rozwiązaniem jest połączenie działki w pobliżu dużego miasta z charakterystyczną cechą młodych ludzi, czyli mobilnością. Krótko mówiąc jeden dom - wiele możliwych lokalizacji.
Dom zaprojektowany został z prefabrykowanych modułów, które niczym mebel z IKEI można złożyć na wybranej działce, a w razie przeprowadzki spowodowanej np.: zmianą miejsca pracy, rozłożyć, załadować na ciężarówkę i przewieźć w inne miejsce. Młodzi są młodzi tylko przez chwilę, a dom jest najczęściej inwestycją na długie lata, która w przypadku domu mobilnego nie uwiązuje ludzi w konkretnym miejscu. Mogą przywiązać się i zżyć z własnym domem i mieć go akurat tam gdzie będą tego potrzebować. Dom zaprojektowany jest tak by zmieścić się niemal na każdej działce, nawet najwęższej - jest to możliwe dzięki niezależnemu modułowi garażu. Układ funkcjonalny jest przejrzysty i logiczny z charakterystycznym rdzeniem w postaci strefy dziennej nad którą znajduje się wielofunkcyjna antresola. Bryła domu to nawiązanie do architektury niewielkich domów na Dolnym Śląsku. Prosta bryła z dwuspadowym dachem - w tym przypadku o odwróconym układzie. Na elewacjach dominuje cegła, biały tynk oraz motyw ceglanej mozaiki. Całości dopełnia rozległy taras również składający się elementów modularnych i możliwych do demontażu.
Projekt ten jest świetnym połączeniem zalet mieszkania we własnym domu w pobliżu miasta ze swobodą jaką daje jego mobilny charakter.

Autorzy

_slab_
sl-ab.com

Lokalizacja Architekta

Województwo dolnośląskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

535 Medoc WS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy