Kod projektu

DzC 0238

Dom w Dąbrowie Chotomowskiej

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0238

Dom w Dąbrowie Chotomowskiej

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(208 głosów)

Opis projektu

Jacek Stankowski - architektura
Tomasz Zieliński - konstrukcja

Prezentujemy dom w miejscowości Dąbrowa Chotomowska w gminie Jabłonna, zaprojektowany dla członka naszego zespołu projektowego, który jednocześnie był projektantem jego konstrukcji.
Głównym wyzwaniem było wpisanie obiektu w wąską działkę, o szerokości zaledwie 12m, dla której Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego narzucał oddalenie się od każdej z granic o dodatkowe trzy metry. Do zabudowy pozostawało więc jedynie 6 metrów z szerokości działki. Budynek w swej minimalistycznej formie architektonicznej, podzielony został na część mieszkalną oraz na przestrzeń do pracy, mieszczącą się nad garażem. Pomiędzy dwiema zróżnicowanymi funkcjonalnie i materiałowo bryłami zlokalizowano wejście do mieszkania w formie przeszklonego łącznika. Część mieszkalna to kubatura pokryta cegłą w kolorze białym. Pracownię, która posiada odrębne, bezpośrednie wejście, tworzy bryła z surowego, pozornie ciężkiego betonu - czyli materiału ściśle powiązanego z zawodem konstruktora budowlanego. Niestandardowy układ poszczególnych elementów elewacji tworzy mozaikę, która pozwala wpadać załamanym promieniom światła naturalnego do wnętrza salonu oraz sypialni na poddaszu. Strefa, w której zlokalizowano garaż została zintegrowana materiałowo z częścią mieszkalną tworząc dopełnienie funkcji.

Lokalizacja Architekta

Województwo świętokrzyskie

Autorzy

Jacek Stankowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Produkty pasujące

Malmö perłowobiały

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy