Kod projektu

DzC 0279

Dom jednorodzinny koło Poznania

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0279

Dom jednorodzinny koło Poznania

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0279 Dom jednorodzinny koło Poznania

Oceń
(11 głosów)

Opis projektu

foto: Bliskopoznania.pl

REALIZACJA 2018

Dom pod Poznaniem powstał jako wypadkowa z rozmów z Inwestorami o ich potrzebach, aspiracjach i marzeniach, oraz z zastanych kontekstów przyrodniczych i kulturowych.

Okolica, w której powstał dom jest niezwykle urokliwa w swojej prostocie. Pomimo iż jest tam wiele domów o charakterze letniskowym- całość nie jest nachalna, a to rzadkość. I taki miał być ten dom. Nienachalny, prosty, bliski ludziom i otoczeniu, otwarty na zieleń. Całość wnętrza miała być bardzo skromna- a kolory wnętrzu miały nadać widoki zza okien, zmienne przecież każdego dnia i o każdej porze roku. Nastrój w domu zmienia się więc tak jak zmienia się każdego dnia natura wokół niego.
Obiekt powstał w wąskiej części działki- stąd jej zielono zakomponowane granice miały stać się niejako jego zewnętrznymi ścianami. Strefa ogrodu w tej części -jest więc przedłużeniem wnętrza domu- stanowi jego rozwinięcie i uzupełnienie.

W założeniu dom miał mieć prostą ceglaną formę z „wyciętą” z niego strefą zadaszonego tarasu. W trakcie realizacji Inwestor jednak zdecydował się na zabudowanie tarasu, aby uzyskać dodatkową powierzchnię.
Zaburzyło to pierwotną ideę, jednak po rozsunięciu wielkopowierzchniowych tafli szklanych tarasu- zamierzenie i efekt, na którym nam zależało pozostały czytelne.
Siedząc przy wyspie w przeszklonej na przestrzał kuchni, mamy wrażenie przebywania w ogrodzie, odczuwamy że przestrzeń domu nie kończy się na szklanej ścianie a sięga do granic ogrodu. Każda oś widokowa w domu prowadzi świadomie domowników i gości w otaczającą zieleń.

Autorzy

arch Anita Horowska
AHOR PRACOWNIA
www.ahor.pl

arch Anna Hoffmann-Gilewicz
PRACOWNIA PL.AN

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Produkty pasujące

40 Oud Maasland

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy