Kod projektu

DzC 0319

Dom z widokiem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0319

Dom z widokiem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Wizualizacje: GID Studio
Konstrukcja: Bud-Expert, Poznań, Jan Drzewiecki, Michał Andrzejewski
Instalacje: Bartosz Jaskólski
Fotografia: ONI Studio

Projektowanie domu w wyjątkowym otoczeniu natury, sąsiedztwo jeziora, które będzie widać z okien daje duży komfort projektowy, a równocześnie stanowi ogromne wyzwanie.
Zaprojektowany przez nas dom dla młodej rodziny ma być tłem dla życia rodzinnego. Jego przestrzenie dzienne mają skupiać jego mieszkańców, dać możliwość wspólnego przebywania, a jednocześnie zapewnić prywatność w części sypialnej. Parter domu skupia w sobie przenikające się części dzienne, które dzięki otwarciom w kierunku wschodnim, południowym i zachodnim dadzą możliwość korzystania z naturalnego oświetlenia. Poprzez zlokalizowane od wschodu duże okna, poranne słońce znad jeziora będzie wypełniało i budziło do życia cały dom. W późniejszej części dnia okna od strony południowej i zachodniej wraz ze świetlikiem dachowym będą rozjaśniały strefę dzienną oraz kuchnię. Serce domu stanowi zorganizowana wokół kominka jadalnia połączona z salonem oraz przenikająca się z kuchnią. Wykończenie domu w naturalnych materiałach nadaje przestrzeni odpowiednie ciepło oraz wysoki komfort przebywania.
Piętro stanowi przestrzeń prywatną Inwestorów, zlokalizowane tam sypialnie, dzięki dużym otwarciom cieszą wspaniałym widokiem oraz porannym światłem. Dom posiada dwa tarasy - jeden otwarty zlokalizowany od strony wschodniej drugi w formie intymniejszego ogrodu zimowego od strony zachodniej na gorętsze i zimniejsze dni. Budynek koresponduje materiałami wykończeniowymi z otoczeniem. Połączenie elewacji ceglanej w części parterowej wraz z drewnianą elewacją na piętrze wpisuje dom w kolorystykę naturalnego otoczenia lasu oraz otoczenia jeziora. Forma domu jest odpowiedzią na kontekst, dom zwraca się całkowicie w kierunku jeziora podporządkowując się otoczeniu oraz umożliwiając przyszłym mieszkańcom korzystanie w pełni z otoczenia.

Autorzy

GAB
www.studiogab.net

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Produkty pasujące

47 Salvia Gesinteld

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy