Kod projektu

DzC 0372

Dom jednorodzinny w Rzeszowie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0372

Dom jednorodzinny w Rzeszowie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0372 Dom jednorodzinny w Rzeszowie

Oceń
(4 głosów)

Opis projektu

DATA UKOŃCZENIA PROJEKTU:2014
DATA UKOŃCZENIA REALIZACJI:2017

OPIS IDEOWY:
Lokalizacja / Zakres opracowania:
Nieruchomość zlokalizowana w Rzeszowie przy ul. Parkowej (osiedle domów jednorodzinnych) w pobliżu SE Dworzysko. Zakres opracowania obejmował kompleksowy projekt architektoniczno-budowlany budynku mieszkalnego z wnętrzami oraz projekt zagospodarowania terenu z elementami małej architektury.

Parametry techniczno-użytkowe:
- powierzchnia terenu inwestycji - 1 142m²;
- powierzchnia zabudowy / powierzchnia biologicznie czynna - 280m² / 567m²
- powierzchnia użytkowa / powierzchnia całkowita - 341m² / 550m²;
- kubatura-1490m³

Uwarunkowania / Założenia projektowe:
Teren inwestycji objęty MPZP. Realizacja wytycznych inwestorskich: budynek mieszkalny w nowoczesnej formie, dla cztero-, pięcio- osobowej rodziny, dwukondygnacyjny z garażem w bryle.

Forma / Funkcja:
Obiekt w formie dwóch prostopadłościennych brył połączonych zwornikiem - jednobiegową klatką schodową. Część wyższa dwukondygnacyjna z funkcją mieszkalną, przekryta dwuspadowym, symetrycznym dachem (wymóg MPZP). W układzie funkcjonalnym parteru - kuchnia, pokój dzienny z tarasem po stronie południowej, pokoje prac/gabinet a także pomieszczenia pomocniczo-gospodarcze i techniczne. W układzie funkcjonalnym piętra - sypialnia z łazienką, dwa pokoje dla dzieci z możliwością wydzielenia trzech, łazienka, garderoba, pralnia. Wzdłuż pokoi - po stronie południowej - balkon zamknięty szklaną balustradą. Wystające części bryły parteru, przekryte ”zielonym” stropodachem. Na dachu części niższej z garażem dwustanowiskowym również częściowo zadaszony taras z dostępem z holu na piętrze.

Zastosowane materiały budowlane:
Ściany zewnętrzne w układzie trójwarstwowym z pustaków ceramicznych z licem zewnętrznym z cegły elewacyjnej ręcznie formowanej. Fragmenty ścian wykończone okładziną drewnianą (deska elewacyjna). Pokrycie dachu i obróbki -blacha cynkowo-tytanowa (w układzie na rąbek). Ślusarka okienna i drzwiowa - aluminium. Balustrady zewnętrzne szklane w systemie bez słupkowym. W zagospodarowaniu terenu - nawierzchnie utwardzone z kostki betonowej, ogrodzenie ażurowe z materiałów jak na budynku - cegła i stalowe panele wypełnień.

Uwarunkowania / Założenia projektowe:
Teren inwestycji objęty MPZP. Realizacja wytycznych inwestorskich: budynek mieszkalny ze ścianami zewnętrznymi z cegły klinkierowej. Próba transformacji tradycyjnej formy domów jednorodzinnych na język współczesnej architektury i nowoczesnych rozwiązań techniczno-technologicznych.

Forma / Funkcja:
Obiekt w formie dwóch prostopadłościennych brył połączonych - "zwornikiem" - jednobiegową klatką schodową. Część wyższa dwukondygnacyjna z funkcją mieszkalną, przekryta dwuspadowym, symetrycznym dachem (wymóg MPZP). Część niższa - garaż przekryta dachem płaskim pełniącym funkcję tarasu.W układzie funkcjonalnym parteru - kuchnia, pokój dzienny z tarasem po stronie południowej, pokoje prac/gabinet, a także pomieszczenia pomocniczo-gospodarcze i techniczne. W układzie funkcjonalnym piętra - sypialnia z łazienką, dwa pokoje dla dzieci z możliwością wydzielenia trzech, łazienka, garderoba, pralnia. Wzdłuż wszystkich pokoi - po stronie południowej - balkon "zamknięty" szklaną bezsłupkową balustradą. Wystające części bryły parteru, przekryte ”zielonym” stropodachem. Na dachu części niższej z garażem również częściowo zadaszony taraz z dostępem z holu na piętrze.

Zdjęcia: A.Bać

Autorzy

Arcont Pracownia Projektowa
www.arcont.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo podkarpackie

Produkty użyte

33 Parma

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy