Kod projektu

DzC 0415

Mikrodom

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0415

Mikrodom

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(4 głosów)

Opis projektu

MIKRODOM wyrasta z krajobrazu kulturowego Ziemi Pszczyńskiej.

Całość tworzą dwie niezależne bryły:
1.Wieża stanowiąca dom mieszkalny i miejsce spotkań rodzinnych,
2. Ogród telnowy zawierający wszystkie funkcje domu;

WIEŻA

Część mieszkalna zaprojektowana na planie kwadratu o wymiarach 7x7m. Na parterze zawiera strefę dzienną; na pierwszym piętrze mieści się sypialnia rodziców oraz pracownia hobby wszystkich domowników; na drugim piętrze znajduje się część sypialniana dzieci wraz z przestrzenią do zabawy na antresoli. Na dachu budynku zaplanowano ogród z uprawą roślin użytkowych.

Inspiracją dla formy domu jest wieża nieistniejącego już drewnianego kościółka Św. Jadwigi. Wnętrza to etiuda Śląska na podstawie twórczości katowickiego Artysty Pawła Wróbla, który w swojej twórczości przedstawiał obrazy ginącego Śląska

OGRÓD TLENOWY

To miejsce uprawy roślin dających tlen, a jednocześnie „homeoffice". Miejsce pracy i kontemplacji wśród zieleni.
Może być również domem dla gości, albo miejscem kwarantanny w czasach koronawirusa.

Inspiracją dla tej części założenia był ocean i płetwale uwielbiane przez wszystkich domowników. Stąd kolorystyka wnętrza została utrzymana w czerni, ciemnym błękicie oraz morskiej zieleni.

CEGLANE ELEWACJE

10 tysięcy cegieł z odzysku otrzyma drugie życie tworząc elewacje Mikrodomu, które zostały murowane przez całą rodzinę przyszłych domowników.

Śląsk kojarzy się z cegłą i prostotą w wyrazie. Mikrodom ozdobią śląskie cegły ułożone w skromny roślinny wzór - jodełkę. Cegły z recyklingu poprzez swoje nieregularne kształty oraz fakturę nadają elewacjom szczególnego światłocienia, co sprawia, że rysunek elewacji nieustannie się zmienia.

WYSIADKI

Głównym akcentem elewacji Mikrodomu są wysiadki dające półkolisty wgląd do ogrodu i na jego małych mieszkańców (kury, kaczki).

Pierwowzorem naszych wysiadek są charakterystyczne półkoliste wejścia po obu stronach sieni w XIX-wiecznych chatach rozsianych po Ziemi Pszczyńskiej.

OGRÓD

Całe założenie Mikrodomu ma na celu stworzyć samowystarczalne – Mikrogospodarstwo, gdzie domownicy będą zaspokajać większość swoich potrzeb.

Idea Mikrodomu obejmuje zarówno część mieszkalną, miejsce pracy, hobby i wypoczynku, jak i hodowlę zwierząt – kur, kaczek, pszczół; uprawę roślin dających tlen, ziół, warzyw w szklarni czy założenie sadu.

Autorzy

SENSE group
sensegroup.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo śląskie

 

Produkty pasujące

096 A4 Locarno

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy