Kod projektu

DzC 0424

Dom z werandą i przydomową strefą SPA

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0424

Dom z werandą i przydomową strefą SPA

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0424 Dom z werandą i przydomową strefą SPA

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

realizacja: Dom - 2011
Przydomowa strefa spa - 2020
pow.uż. domu 360m2
pow.uż. strefy spa. 180m2
fotograf: Maciej Lulko

Dom jednorodzinny na wsi zlokalizowany pod Wrocławiem, zaprojektowany został w 2009 r. i zrealizowany w 2011r. Założeniem autora przy tworzeniu pierwszego etapu - projektu domu było uzyskanie przestronnej przestrzeni dziennej, tworzącej wraz z zewnętrzną integralną werandą domu oraz ogrodem spójną całość. Zdecydowano się na zaprojektowanie dwóch niezależnych werand przynależnych do części dziennej (werandy południowa i północna). Werandy jako zewnętrzne części salonu spełniają funkcję sezonowej strefy odpoczynku oraz jadalni użytkowane zamiennie w zależności od pory roku, dnia i temperatury. Głębokie podcienia w których się znajdują chronią mieszkańców przed deszczem i słońcem.
W roku 2019 architekt zaprojektował także zewnętrzną niezależną od budynku część sezonowej rekreacji, z basenem, przestronnym otwartym i zadaszonym miejscem odpoczynku oraz zewnętrzną kuchnią polową wraz z jadalnią. W dobudowanej części znalazły się też szklarnia warzywna, pomieszczenie ogrodowe. Zarówno dom jak i znajdująca się po przeciwnej stronie działki strefa relaksu zostały zaprojektowane w jednolitym charakterze, by wizualnie tworzyły spójną całość. Dzięki temu ogród, który znalazł się wewnątrz założenia, niejako został zaanektowany do wnętrza domu, a wizualne granice pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem przestały być oczywiste.
Budynek wraz z zewnętrzną strefą rekreacji wyposażony został w 2 pompy ciepła, w tym jedna powietrzna podgrzewająca wodę w basenie, oraz rekuperację i ukryte panele fotowoltaliczne.

Autorzy

S3NS ARCHITEKTURA - IGOR KAŹMIERCZAK
www.s3ns.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo dolnośląskie

 

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Accum brązowo-niebieska sortowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy