Kod projektu

DzC 0437

Dom jednorodzinny w Tomaszkowie k. Olsztyna

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0437

Dom jednorodzinny w Tomaszkowie k. Olsztyna

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0437 Dom jednorodzinny w Tomaszkowie k. Olsztyna

Oceń
(6 głosów)

Opis projektu

Działka inwestora położona jest w okolicach Olsztyna w zatoce jeziora Wulpińskiego. Głównym założeniami projektu domu jednorodzinnego było wpisanie bryły nowoczesnego budynku w klasyczny kontekst Warmińskiego krajobrazu przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału lokalizacji terenu.
Element wyjściowy budynku to regularna bryła usytuowana wzdłuż drogi dojazdowej, która swoją skalą i proporcjami nawiązuje do okolicznej zabudowy. Podzielona została na dwie części: parterową część dzienną, oraz część obsługi budynku wraz z sypialniami na poddaszu. Okazało się, że układ zabudowy z kalenicą usytuowaną równolegle do linii brzegowej nie pozwalałby maksymalnie wykorzystać potencjału działki, dlatego część dzienna została obrócona dzięki czemu jej przeszklona ściana szczytowa odsłoniła długą perspektywę jeziora Wulpińskiego.
Układ funkcjonalny został dostosowany do potrzeb inwestora. Parter zaprojektowano jako przenikająca się z ogrodem otwarta przestrzeń z 1,5 kondygnacyjnym salonem zwróconym w kierunku jeziora. Strefa wejściowa, pomieszczenia pomocnicze oraz garaż zostały zlokalizowane w północnej części- od strony podjazdu.
W centrum znajduje się trzon komunikacyjny zapewniający obsługę wszystkich trzech poziomów budynku.
Poddasze zostało zaprojektowane jako autonomiczna część prywatna, do której nie zaprasza się gości. Mieści trzy sypialnie z garderobami, pralnię, suszarnię, oraz master bedroom z dedykowaną garderobą, łazienką i tarasem. Pomieszczenia pomocnicze usytuowano od strony północnej natomiast sypialnie od strony ogrodu.
Kondygnacja podziemna została zaaranżowana na funkcje rekreacyjne i mieści pokój kinowy, saunę oraz halę basenową z bezpośrednim wyjściem do ogrodu i w kierunku jeziora.
Nowoczesna monolityczna bryła budynku została uzupełniona starannie dobranymi materiałami elewacyjnymi o lokalnym charakterze. Dach pokrywa ceramiczna, płaska dachówka w kolorze czerwonym. Ściany trójwarstwowe wykończone zostały ręcznie formowaną czerwoną cegłą oraz elementami drewna. Celowym zabiegiem jest aby od strony ulicy budynek był kameralnym i powściągliwym obiektem wpisującym się w kontekst miejsca po to aby całkowicie otworzyć się dla jego mieszkańców w kierunku prywatnego ogrodu i jeziora.

Autorzy

YY87
yy87.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

 

Produkty pasujące

Moorbrand lehm cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy