Kod projektu

DzC 0443

Dom w Worytach

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0443

Dom w Worytach

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0443 Dom w Worytach

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Autorzy: Dominik Darasz, Bartłomiej Kisielewski, Robert Strzeński, Daria Trzepla
Współpraca autorska: Nuno Oliveira, Krystian Wawer
Inwestor: Prywatny
Powierzchnia użytkowa ok. 220 m2
Projekt: 2013/2014 r.
Realizacja: 2018 r.

Dom jednorodzinny w Worytach powstał w otwartym krajobrazie na lekko pofałdowanej polanie wśród malowniczego pejzażu Warmii. Łąki pokryte dziką zielenią, zakończone zadrzewioną linią brzegową rzeki Pasłęki, stanowiły wymagający i wyjątkowy kontekst dla projektowanego budynku.
Założeniem projektu było, aby nowy dom możliwie maksymalnie wtapiał się w krajobraz Warmii, a jego wnętrza otwierały się na otoczenie. W myśl tej idei powstała prosta forma dwóch bliźniaczych brył, lekko przesuniętych względem siebie, przekryta dachami dwuspadowymi. Dom swoją formą nawiązuje do wiejskiej zagrody.
Decyzja o warunkach zabudowy szczegółowo opisywała materiały wykończeniowe, jakie należy zastosować w tej lokalizacji. Wykończenie elewacji jednej z części wykonano z ręcznie formowanej cegły, co charakterystyczne jest dla tradycyjnej warmińskiej architektury. Drugi z materiałów wykończeniowych - modrzew syberyjski - dobrze koresponduje z otaczającą naturą.
Podczas tworzenia koncepcji, dla ostatecznego kształtu projektu bardzo ważny był kontakt z inwestorem. Potrzeby przyszłych lokatorów stały się podstawą do decyzji, żeby dom był parterowy z użytkową antresolą.
Wielkoformatowe przeszklenia salonu i sypialni głównej umożliwiają widok na otaczającą naturę. Dom podzielony jest na dwie strefy: wejściową wraz z kuchnią i przestronnym salonem z kominkiem oraz strefę nocną z trzema sypialniami i łazienkami.
W domu zastosowano szereg ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań takich jak: pompa ciepła, system rekuperacji oraz automatyczne nawadnianie ogrodu.
Ogromne przeszklenia z powłoką wysokoselektywną i ustawienie względem stron świata pozwalają odpowiednio wykorzystać światło i ciepło.

Autorzy

Horizone Studio
www.horizone.com.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo małopolskie

Produkty pasujące

Wiesmoor erd cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy