Kod projektu

DzC 0505

Dom w cegle

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0505

Dom w cegle

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(3 głosów)

Opis projektu

Całe założenie architektoniczne składa się z 3 budynków w kształcie nowoczesnej stodoły, połączonych ze sobą łącznikami z płaskim dachem.

Dom został zaprojektowany na terenie województwa śląskiego. To parterowy, niepodpiwniczony budynek składający się z 3 obiektów: garażu, strefy spa wraz z częścią mieszkalną dla gości, oraz głównego budynku mieszkalnego.

Całość założenia liczy ok. 460m2.

Od strony północno-wschodniej zlokalizowany został budynek garażu, strefa wejściowa do budynku głównego oraz budynek spa. Główny budynek mieszkalny został podzielony na strefę dzienną oraz strefę nocną. Ze strefy nocnej można przejść łącznikiem do strefy spa.
Strefę dzienną i nocną stanowią dwie odrębne stodoły, które również połączone są łącznikiem, w którym znajduje się serce domu t.j. kuchnia. Kuchnia od strony ogrodowej zakończona jest dużym przeszkleniem, przez który można wyjść na patio łączące obie strefy. Dodatkowo kuchnię doświetla świetlik znajdujący się centralnie nad wyspą.
Od południowo-zachodniej strony budynek główny zakończony jest dużym tarasem, który zespala wszystkie strefy. Układ budynku głównego został zaprojektowany z myślą otwarcia tych stref do środka założenia architektonicznego, co daje dużą prywatność użytkownikom. Dzięki takiemu rozkładowi pomieszczeń oraz dużym przeszkleniom wnętrza przenikają się i otwierają na otaczającą przyrodę. Mimo dużego metrażu układ funkcjonalny pomieszczeń jest bardzo czytelny, wręcz intuicyjny.
Elewacja budynku jest pokryta cegłą w naturalnej kolorystyce. Industrialnym akcentem jest detal wykańczający okna w kolorze grafitowym. Dach pokryty został dachówką płaską w kolorze obróbek blacharskich. Zastosowany został ukryty system rynien.

Autorzy

ProjecTOWN Izabela Czado
projectown.pl
www.homebook.pl/profil/1072195/projectown-izabela-czado

Lokalizacja Architekta

Województwo dolnośląskie

Produkty pasujące

513 Billund WS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy