Kod projektu

DzC 0513

Projekt domu jednorodzinnego w okolicach Konstantynowa Łódzkiego

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0513

Projekt domu jednorodzinnego w okolicach Konstantynowa Łódzkiego

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0513 Projekt domu jednorodzinnego w okolicach Konstantynowa Łódzkiego

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego z elewacją z cegły w dwóch kolorach powstał na bardzo nietypowej, ekstremalnie wąskiej działce. Planiści przewiedzieli możliwość zabudowy pasa terenu o głębokości raptem nieco ponad sześciu metrów, usytuowanego równolegle do przylegającej drogi.

Stosunkowo bogaty program funkcjonalny domu zasygnalizowany przez Inwestorów, przy niewielkiej szerokości budynku był początkowo źródłem ich wielu zmartwień. Po wizji lokalnej i gruntownym przemyśleniu sprawy zespół projektowy postanowił przedstawić Inwestorowi koncepcję, która zamieniła wszystkie wady działki w zalety. Zaprojektowano jednotraktowy budynek, w którym wewnętrzny układ skonstruowano na zasadzie grzebienia – pokoje usytuowano wzdłuż przylegającej do nich komunikacji wewnętrznej. Dzięki takiemu założeniu wszystkie najważniejsze pomieszczenia domu: sypialnie, pokój dzienny z jadalnią, gabinet do pracy, kuchnia – zlokalizowane zostały od strony lasu, zaś od strony drogi zaproponowano pomieszczenia izolujące, takie jak wiatrołap czy komunikacja wewnętrzna.

Bardzo wydłużoną – z racji gabarytów działki i wąskiego pasa zabudowy - bryłę budynku projektanci skrócili optycznie przez zastosowanie dwóch kolorów dachówki i wykończenia elewacji: koloru naturalnego cegły oraz koloru czarnego. Powyższe pozwoliło podzielić dom na dwie mniejsze sekcje i uniknąć przytłaczających proporcji całości.
Dom nie jest mały zarówno jeśli chodzi o długość jak i wysokość. Na poddaszu konieczne było wzniesienie ścianki kolankowej do niemal pełnej wysokości kondygnacji, z powodu usytuowania ciągu komunikacyjnego wzdłuż ściany zewnętrznej budynku.

Działka:
Powierzchnia działki: 1440 m2
Powierzchnia zabudowy: 141,44 m2

Budynek mieszkalny:
Szerokość budynku: 6,8 m
Długość budynku: 20,8 m
Wysokość do kalenicy: 8.5 m
Liczba kondygnacji: 2
Kąt nachylenia połaci dachowej: 40°
Powierzchnia użytkowa: 202,58 m2
Kubatura brutto: 955,97 m3

Autorzy

AP2 Architekci
www.ap2.com.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo łódzkie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

510 Torben 55 Livorno

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy