Kod projektu

DzC 0595

Dom na skarpie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0595

Dom na skarpie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0595 Dom na skarpie

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Zaprojektowanie domu według wytycznych Inwestora nie było łatwe. Na początku otrzymaliśmy wiele informacji, które elementy budynków nie są mile widziane, a której są istotne i pożądane. Te elementy właśnie miały być naszym warsztatem. Nie były mile widziane duże okna, okna narożne, drewno na elewacji a także elementy wystające i dekoracyjne, które mogłyby z czasem ulegać zniszczeniu bądź wymagać konserwacji.

Skupiliśmy się więc na poszukiwaniu jak najlepszych rozwiązań dla Inwestora i poszukiwaniu formy, która pomimo ograniczeń będzie spełniania nasze projektowe oczekiwania.

Zależało nam na wpasowaniu domu w przestrzeń działki, która otoczona jest z dwóch stron wysokim sosnowym lasem. Jej teren od strony piaszczystej drogi unosi się tworząc skarpę.

Pomysł schowania kondygnacji podziemnej wziął się z ukształtowania terenu. Parter posadowiony jest już na części płaskiej działki.

Chcieliśmy zaprojektować od strony ulicy (Pn) mały domek z dwuspadowym dachem, a od strony południowej działki umieściliśmy prostopadle drugą bryłę z podobnym dachem zakończoną wysunięciem stanowiącym zadaszenie tarasu przy części dziennej domu.

Wybór cegły na elewację podyktowany był łatwością w utrzymaniu oraz jej pięknym rysunkiem, który sama tworzy na elewacji. Ten właśnie drobny rysunek powoduje, że prosta bryła budynku staje się delikatniejsza i subtelniejsza.

Dobór koloru również był nieprzypadkowy. Zależało nam na barwie cegły, która swoim kolorem byłaby bardzo bliska naturalnym barwom ziemi, niezbyt ciemna ani niezbyt jasna, by dom dobrze wpisywał się w tło sosnowego lasu.

Autorzy

AB-STUDIO
www.ab-studio.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Produkty pasujące

330 A1 Nevado Dark

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy