Kod projektu

DzC 0738

Dom jednorodzinny w Radoniach

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0738

Dom jednorodzinny w Radoniach

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0738 Dom jednorodzinny w Radoniach

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Projekt każdego domu powinien być wyjątkowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców oraz harmonijnie wpisany w otaczające go środowisko. Kładziemy szczególny nacisk na to podczas tworzenia koncepcji, która stanowi jedynie początek drogi prowadzącej do materializacji pomysłów zapisanych na papierze.

Inspiracją dla stworzenia projektu domu jednorodzinnego w Radoniach stało się jego otoczenie – działka praktycznie w całości zadrzewiona. Pragnąc idealnie wkomponować budynek w istniejący krajobraz, narodził się pomysł domu na drzewie, którego charakterystyczne elementy zostały umieszczone w nowoczesnej formie architektonicznej. Naszym głównym celem było uzyskanie wrażenia "zawieszenia na drzewie", co osiągnęliśmy poprzez obszerne przeszklenie parteru oraz umieszczenie na nim kompletnej bryły budynku. Pionowe podziały w dolnej części nawiązują do struktury sąsiadujących pni drzew, nadając spójność całości.

Parter domu został zaprojektowany jako otwarta przestrzeń widocznym przez liczne przeszklenia. Dodatkowo znajdują się tam pomieszczenia gospodarcze, pokój gościnny oraz dwustanowiskowy garaż. Cała kondygnacja nad nim stanowi prywatną strefę mieszkalną, pozbawioną widocznych okien od strony frontowej budynku. Układ pomieszczeń został starannie dostosowany do oczekiwań inwestorów, łącząc funkcjonalność z zasadami ergonomicznego projektowania.

Przeszklenia, sięgające od podłogi do sufitu, nie tylko pełnią funkcję ozdobną, ale poprzez otwarcie na otaczającą przyrodę stwarzają niepowtarzalny krajobraz, który staje się integralną częścią nowo powstałych wnętrz.

Autorzy

KAEL
kael.eu

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Wasserstrich szara cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy