Kod projektu

DzC 0741

Dom w skarpie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0741

Dom w skarpie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0741 Dom w skarpie

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Wpisany w otoczenie obiekt otwiera się widokowo na krajobraz górski. Nieszablonowa bryła zapewnia optymalne doświetlenie pomieszczeń akcentując przy tym oryginalne formy kojarzące się z naturalnymi szczytami. Obiekt jest praktycznie niewidoczny od strony wzniesienia - jego funkcja wyłania się ze zbocza niczym naturalna skalna forma. To inspiracja dynamiką krajobrazu otoczenia odzwierciedlona została w ściętej bryle doświetlonej przez wydatne świetliki dachowe. Poznajcie DOM W SKARPIE.

Idea budynku zrodziła się podczas procesu szkicowania. Od pierwszych linii wyznaczających kierunki i lapidarny przekrój, aż po realistyczne wizualizacje koncepcji architektury nowoczesnej willi na zboczu. Projektowanie to dla architekta równoległe kształtowanie formy i funkcji.

„Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”.
- Pablo Picasso

Wnętrza domu wyraźnie przenikają się z otoczeniem. Bryła została uformowana w taki sposób żeby maksymalnie wykorzystać kierunek południowy - stąd ścięcie widoczne zarówno w rzucie jaki charakterystycznym przekroju. Salon z jadalnią i kuchnią, główna sypialnia oraz pokój gościnny zostały umiejscowione wokół tarasu wykreowanego wewnątrz prostopadłościennego kształtu bazy. Pozostałe pomieszczenia doświetla tu przestronne patio. Idąc w głąb skarpy pokoje lokalizowane są w hierarchii zgodnej z potrzebami widokowymi i nasłonecznieniem. Część zlokalizowana najgłębiej w gruncie mieści garaż podziemny i kolekcję samochodów. Także tam światło dzienne dociera dzięki mniejszym świetlikom znajdującym się w zielonym dachu.

autorzy: mgr inż. arch. Adam Jankowski, mgr inż. arch. Kamil Paszek
powierzchnia użytkowa: 343,05 m²
inwestor prywatny
rok projektu: 2022 - 2023

Autorzy

AMJ STUDIO
ARCHITEKT ADAM JANKOWSKI
amjstudio.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Malmö perłowobiały

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy