Kod projektu

DzC 0772

Dom ArchiTerra III

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0772

Dom ArchiTerra III

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0772 Dom ArchiTerra III

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Na częściowo zalesionej działce w malowniczym Nadwiślańskim Parku Krajobrazowym powstanie dom, wpisujący się w tradycję zabudowy zagrodowej. Bezpośrednim otoczeniem będzie bujny las oraz drobny strumień przepływający na północ od działki. Na południu rozpościerają się urodzajne pola, zaś na wschodzie gospodarskie zabudowania współczesnej wsi kujawskiej.

Jednakże to nie tylko natura stanowi inspirację dla tego projektu. W głębi kontekstu tkwi bogactwo toruńskiego gotyku, który nadaje kierunek jego estetyce. Inwestor, opierając się na wartościach proekologicznych, podjął decyzję o zastosowaniu czerwonej, recyklingowej cegły, nawiązując w ten sposób do lokalnej architektonicznej spuścizny.

Nie jest to jednak tylko kwestia formy. Decyzje dotyczące materiałów i technologii konstrukcji również są owocem świadomego wyboru. Beton konopny, szkło piankowe z recyklingu oraz celuloza jako izolacja termiczna - to wszystko wynik dialogu z ideami ekologicznymi, które przyświecały inwestorowi od początku.

Wreszcie, kształt domu i jego usytuowanie na działce są rezultatem szczegółowego zrozumienia lokalnego otoczenia. Oto, skąd bierze się harmonijne wkomponowanie w otaczającą naturę, planowanie ogrodu permakulturowego oraz wyjątkowe umiejscowienie względem monumentalnego drzewa, stanowiącego osią architektoniczną budynku.

Autorzy

TXMA
Tomasz aleXander Mielczyński ARCHITEKT
txma.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Cegła Melanż

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy