Kod projektu

DzC 0782

Dom w lesie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0782

Dom w lesie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0782 Dom w lesie

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

architektura - projekt

To dom w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. To właśnie dzięki lokalizacji projektowanie tej architektury sprawiło mi ogromną przyjemność mimo trudności formalnych i mocno sprecyzowanych oczekiwać Klienta. Choć działka jest spora to linia zabudowy wraz z orientacją tego terenu okazały się dużym wyzwaniem. Na wizji lokalnej pojawia się zawsze pierwsza myśl, coś wtedy się rodzi w mojej głowie. Chodzę, patrzę i doświadczam tego miejsca, na którym za chwilę zaprojektuje dom rodzinny. W tym przypadku wiedziałam od razu, że w bryle domu chcę mocno zaznaczyć OŚ wejścia. Zależało mi na tym, aby front przenikał się z ogrodem – z lasem. To widok fantastyczny i chciałam go podkreślić. Trzymając się tych i innych założeń… zaprojektowałam dom a moi Klienci polubili go od razu. Projektując architekturę mam mocne przekonanie, że jeżeli kontekst, funkcja i proporcje są dobre to nieważne czym go „obłożymy”, w jakich kolorach on będzie to zawsze ta architektura się obroni. W druga stronę to nigdy nie zadziała.

wnętrze - projekt

Moim zadaniem było zaprojektowanie wnętrza prostego i minimalistycznego ale nadal ciepłego i przytulnego. Oczekiwania Inwestorów były określone dość precyzyjnie z „zakazem” użycia tkanin, zasłon i dywanów. Postawiłam zatem na mocne, naturalne dębowe drewno. To ono przenika całe wnętrze domu i jest głównym elementem tej przestrzeni. Razem z zielenią lasu za oknem i ceglaną elewacją domu tworzą ciepłą i naturalną estetykę w środku. Widoczne płyty betonowe na ścianie zaznaczają całą strefę garażowo-techniczną i zarazem już od samego wejścia zapraszają do środka..

realizacja

Kiedy po ponad dwóch latach od zakończonych projektów i intensywnego etapu realizacji wracam do miejsca, w którym stanął DOM mojego projektu za każdym razem mam ciarki i ogromną ekscytację! Zawsze wtedy wracam do myśli, która towarzyszyła mi kiedy pierwszy raz tu przyjechałam, do pierwszego spotkania z Klientem, do głównego założenia projektu… Kiedy Klienci powierzają mi projekt architektury swojego domu i projekt wnętrza wtedy wiem, że Ich zaufanie jest najcenniejsze. Dzień sesji to dla mnie moment, na który czekam najdłużej, a którego finał ładuje najbardziej! Dużą satysfakcję daje mi zadowolony Klient, któremu po prostu dobrze się mieszka, który czasem wróci do etapu projektu doceniając coś czego ja nie chciałam wtedy odpuścić a do czego on sam nie był przekonany.

Miejsce: k. Poznania
Powierzchnia: 245 m2
Autor projektu: Katarzyna Buczkowska-Grobecka, Ktura Architekci, www.kturaarchitekci.pl
Zdjęcia: Przemysław Turlej

Autorzy

Ktura Architekci
www.kturaarchitekci.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Produkty użyte

Cegła Melanż

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy