Kod projektu

DzC 0784

Ceglany dom Pomorski

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0784

Ceglany dom Pomorski

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Więcej w tej kategorii: « DzC 0783 Dom w stylu angielskim

DzC 0784 Ceglany dom Pomorski

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

W sercu malowniczego Pomorza, gdzie historia i natura splatają się w harmonijną całość, zaprojektowaliśmy współczesny ceglany dom. Inspiracją dla jego architektury były tradycyjne budynki regionu, a jednocześnie dążyliśmy do stworzenia przestrzeni, która spełnia współczesne potrzeby. Na elewacji dominuje ceglana rolka, która nawiązują do dawnych murów i przywołują klimat Pomorza. Ich nieregularny układ tworzy fascynujący kontrast ze współczesnymi elementami, takimi jak duże przeszklenia czy minimalistyczne detale.

Wejście do domu tworzy podcień, który nie tylko stanowi reprezentacyjne powitanie, ale także chroni przed deszczem i słońcem. Bryła naszego projektu jest zdecydowanie współczesna, ale nie pozbawiona charakteru. Wykorzystaliśmy podwyższoną ściankę kolankową, co nie tylko pozwoliło na większą przestrzeń użytkową na poddaszu, ale po przez wypłaszczenie dachu nawiązaliśmy do tradycyjnej architektury Kociewia i Kaszub.

Jadalnia jest otwarta na trzy strony świata, zapewniając widoki na okoliczne pola i lasy. Kuchnia z 4,5-metrową wyspą to serce domu, gdzie przygotowywane będą smaczne posiłki i spędzany czas z rodziną. Strefa wypoczynkowa obok kuchni i jadalni wyposażona wędzie w zabudowę biblioteczną.  Reprezentacyjna klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie znajdują się sypialnie i przestrzeń do relaksu. W parterowej część domu znajduje się gabinet z osobnym wejściem, nad którym zlokalizowana taras dostępny z głównej sypialni.  

Lokalizacja: Złotowo k. Czerska, woj. Pomorskie
pow. 320m2
inwestor: prywatny
projekt: 2021

Autorzy

LOGOS ARCHITEKCI
logosarchitekci.com

Lokalizacja Architekta

Województwo pomorskie

Produkty pasujące

Moorbrand erd brązowa cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy