Kod projektu

DzC 0023

Dom w Tuszynie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0023

Dom w Tuszynie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0023 Dom w Tuszynie

Oceń
(7 głosów)

Opis projektu

Lokalizacja: Tuszyn
Projekt: 2009-2010
Realizacja: 2011-2015
Inwestor: prywatny

Projektowany budynek składa się z trzech połączonych ze sobą elementów, na które składają się: właściwa dwukondygnacyjna bryła domu, jednokondygnacyjna bryła części garażowej z kotłownią oraz parterowy łącznik mieszczący wiatrołap z głównym wejściem do budynku. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Tuszyn, dom przekryty jest dachem wielospadowym o kątach nachylenia: 16.5°,12°, 7°, i 5°.

Wejście do budynku zlokalizowane jest w środkowej części elewacji frontowej, w jednokondygnacyjnym łączniku. Wjazd do garażu zlokalizowany został w elewacji bocznej (wschodniej ) tak, że nie jest on widoczny bezpośrednio z ulicy.

Bryła projektowanego budynku stanowi interpretację formy drewnianej zabudowy letniskowej, typowej dla lokalnej tradycji budowlanej charakterystycznej dla obszarów znajdujących się na terenie Gminy Tuszyn. Również rozwiązania materiałowe w zastosowanych wykończeniach elewacji odnoszą się do lokalnej tradycji budowlanej – elewację frontową domu oraz elewacje boczne i tylną części garażowej zaprojektowano w okładzinie drewnianej (np. modrzew), tak bardzo charakterystycznej dla licznych przykładów tutejszej architektury tradycyjnych willi letniskowych, pozostałe zaś elewacje wykończone są cegłą w kolorze grafitowym.

Inne projekty tego architekta

Lokalizacja Architekta

Województwo łódzkie

Autorzy

Domagało Wnuk Architekci
Małgorzata Domagało
Jacek Wnuk
www.dwarchitekci.pl

Produkty pasujące

10 Portland

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem