Kod projektu

DzC 0118

Rezydencja Belleville

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0118

Rezydencja Belleville

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0118 Rezydencja Belleville

Oceń
(6 głosów)

Opis projektu

Belleville to rezydencja inspirowana stylem francuskich kamieniczek. Przenikające projekt połączenie umiaru z ekstrawagancją, stworzyło gustowną i wysmakowaną całość. Elewację wykonano z jasnej, ułożonej w ozdobny sposób cegły, która z jednej strony jest bardzo szykowna, zaś z drugiej nie „obciąża” budynku. Pozwoliło to sięgnąć po wykonane przez mistrzów sztukaterii ozdoby: gładkie pilastry, gzymsy, opaski okienne i cokoły. Finezyjnie gięte balustrady, w zestawieniu z delikatnymi dekoracyjnymi elementami stolarki okien i drzwi, dodają smaku i elegancji.

Wnętrze rezydencji utrzymane jest w stylu prowansalskim, przeplatającym się z typowymi francuskimi elementami, jak choćby bogato zdobione drewniane schody, połączone z parkietem ułożonym w charakterystyczną „jodełkę”. Wpadające przez duże, wysokie okna światło, dodatkowo rozjaśnia przestronne pomieszczenia. Pod płaszczem tradycji i klasyki kryją się jednak nowoczesne rozwiązania, bowiem Belleville, to rezydencja nader współczesna. Mamy tu zatem miejsce na salę fitness z sauną fińską, posiadające osobne wyjście na zewnątrz od strony basenu i jacuzzi.

Na parterze przewidziano strefę dzienną i rekreacyjną, a wyposażone w osobne łazienki i garderoby sypialnie, ulokowano na piętrze. Podział ten jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także pozwala mieszkańcom na ucieczkę od domowego zgiełku, zachowanie intymności i swobodny relaks na własnej przestrzeni, gdzie dodatkowo klimatu nadają skosy oraz widoczne krokwie.

Ogród w stylu angielskim bardzo dobrze komponuje się z bryłą i charakterem domu. Wypielęgnowane trawniki, morze kwiatów w kolorach fioletu, bieli i różu, pnące rośliny oraz kute meble ogrodowe uwodzą romantycznym klimatem. Belleville to projekt nadzwyczaj konsekwentny. Nie ma tu mowy o przypadku. Wszystkie elementy idealnie współgrają ze sobą, tworząc harmonijną i niezwykle przyjemną w odbiorze całość. Dopełnienie obiektu stanowią brukowane ścieżki wraz z kamiennym ogrodzeniem, ozdobionym solidną metalową bramą, która lekko uchyla w zapraszającym geście swe wrota, aż chciałoby się wejść, rozgościć, zamieszkać...

Autorzy

S-Atelier
www.s-atelier.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo małopolskie

Produkty pasujące

80 Oud Leie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy