Kod projektu

DzC 0128

DzC 0128 Dom w Kozłowie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0128

DzC 0128 Dom w Kozłowie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0128 Dom w Kozłowie

Oceń
(16 głosów)

Opis projektu

TYTUŁ: mały dom z cegły w Kozłowie
DATA: 2018
STATUS: projekt budowlany
TYP: budynek mieszkalny jednorodzinny
LOKALIZACJA: Kozłów pow. gliwicki
POWIERZCHNIA: 130m2 + garaż
AUTORZY: Magdalena Gierczak, Zbigniew Gierczak

Inwestor kupił narożną, wyeksponowaną działkę w kształcie trójkąta o pow. zaledwie 600m2 we wsi Kozłów pod Gliwicami i zgłosił się do nas po projekt małego, nowoczesnego i ekonomicznego domu. Zadanie projektowe nie było łatwe ze względu na bardzo małą działkę, wymagania funkcjonalne oraz spełnienie wymagań planu miejscowego, m.in.: zachowania na działce 70% pow. biologicznie czynnej oraz wpisanie się w nieprzekraczalne linie zabudowy przebiegające równolegle do dróg z 2 stron działki. Ważnym aspektem projektu było wpisanie się budynku w lokalną tradycję budownictwa zagrodowego okolicznych ceglanych stodół przy zachowaniu jednocześnie współczesnego charakteru budynku.
Zaprojektowaliśmy dom w formie dwuspadowej, ceglanej stodoły, postawionej na parterowym szarym „pudełku” z płaskim dachem. Takie kształtowanie formy budynku poprzez podzielenie go na parterowe „pudełko”+stodoła pozwoliło uzyskać niewielką skalę całego domu.
Od strony dojazdu i wejścia budynek jest mniej otwarty i znalazły się tutaj: strefa wejściowa z pracownią i łazienka oraz garaż z pom. gospodarczym, a od strony południowej budynek z części dziennej otwiera się na ogród poprzez zadaszony taras wyciętym w szarym „pudełku”.
Budynek został zaprojektowany jako niskoenergetyczny dlatego ściany zewnętrzne został dobrze ocieplone i zastosowano energooszczędne 3-szybowe okna zamontowane w warstwie ocieplenia a budynek został wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz pompę ciepła powietrze-woda.

Autorzy

INOSTUDIO architekci
pracownia projektowa
inostudio.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo śląskie

 

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Wasserstrich jasnoczerwona cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy