Kod projektu

DzC 0229

Dom w Leoncinie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0229

Dom w Leoncinie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(3 głosów)

Opis projektu

Punktem wyjścia do opracowania koncepcji Domu w Leoncinie było poszukiwanie odpowiedzi na sposób relacji z otoczeniem budynku, a właściwie z jego brakiem. Działka na której powstał projekt domu leży na otwartej przestrzeni otoczona łąkami. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma zabudowań, ani charakterystycznych uwarunkowań naturalnych, do których można się odwołać.

Stąd pomysł by stworzyć dom introwertyczny, zwrócony do wewnętrznego półotwartego atrium. Taki zabieg projektowy był możliwy ze względu na program funkcjonalny budynku. Inwestor chciał mieć 5 zadaszonych miejsc postojowych - trzy w garażu, a dwa pod wiatą, która została wkomponowana jako integralna część bryły budynku. Zależało nam, aby projekt był oszczędny i funkcjonalny, a zarazem efektowny i sam sobą generował atrakcyjną przestrzeń. Budynek jest ściśle powiązany z działką i otaczającym go terenem poprzez elementy małej architektury: tarasy i murki z betonu architektonicznego dzielącego dużą powierzchnię działki (3000 m2) na bardziej kameralne wnętrza. Układ tarasów i ścieżek wyznacza osie kompozycyjne i wyznacza ramy dla projektu ogrodu.

Od strony południowej dom łączy się z tarasem poprzez przeszklony ogród zimowy, który oprócz tego, że jest efektowny, poprawia charakterystykę energetyczną budynku. Dom został zaprojektowany z założeniem spełnienia warunków stawianych domom energooszczędnym. Założono wykorzystanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W projekcie domu zaproponowano wykonanie ścian zewnętrznych trójwarstwowych i wykonanie lica ścian z cegły klinkierowej ręcznie formowanej.

Autorzy

Piotr Skorupski Studio
www.skorupski-studio.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

334 Lupus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy