Kod projektu

DzC 0274

Dom wakacyjny na Warmii

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0274

Dom wakacyjny na Warmii

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0274 Dom wakacyjny na Warmii

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Dom położony w sercu Warmii na działce o powierzchni ok. 10 000 m2 z bezpośrednim dostępem do jeziora. Zależało nam na stworzeniu budynku, który wpisze się w krajobraz wyjątkowego pod kątem tradycji budowlanej regionu jakim jest Warmia, a jednoczenie nie będzie prostym powieleniem archetypu domu ze spadzistym dachem. Budynek, a właściwie założenie jakie tworzy z przyległą pergolą i zadaszeniem dla samochodów, opiera się na analizie kadrów i rygorze funkcjonalnym, który w sposób optymalny generuje przestrzeń do spędzania wolnego czasu i odpoczynku.

Dom jest otwarty od strony jeziora. Od tej strony ma duże okna umożliwiające podziwianie otaczającego krajobrazu oraz zadaszony taras, który podczas nieobecności domowników jest zamykany. Bryła budynku jest prosta, modernistyczna od spadzistego dachu oddzielona jest drewnianą attyką wykonaną z modrzewia syberyjskiego. Od strony południowej cała ściana szczytowa stanowi okno doświetlające przestrzeń salonu, rozciągającą się na pełną budynku i mierzącą prawie 7m wysokości.

Dom łączy nowoczesność z tradycją - nowoczesność formy i tradycyjne materiały: drewno z ręcznie formowaną czerwoną cegłą, która dzięki swoim niedoskonałościom nadaje naturalnej szlachetności prostej bryle budynku. Taras, który można zamknąć wnika w przestrzeń salonu i jest doświetlony poprzez tafle szkła umieszczone w płaszczyźnie dachu. Przestrzeń domu, tarasu i otoczenia przenika się tak, że nie da się ich jednoznacznie rozgraniczyć - rozwiązanie takie powoduje, że dom jest doskonale wkomponowany w działkę i w pełni wykorzystuje jej atuty.

Autorzy

Piotr Skorupski Studio
www.skorupski-studio.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Wiesmoor erd cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy