Kod projektu

DzC 0347

Dom w Kliszowie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0347

Dom w Kliszowie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(2 głosów)

Opisy projektów

Architekci: Tomasz Janiec, Kamila Fijałkowska-Janiec
Współpraca: Monika Piguła
Zakres: Projekt koncepcyjny i wykonawczy
Lokalizacja: Kliszów koło Mielca, PL
Powierzchnia: 175 m² (dom) + 45 m² (budynek gospodarczy)
Rok: 2019
Status: Pozwolenie na budowę
Wizualizacje: MEEKO Architekci

Projektuje się budynek mieszkalny jednorodzinny w Kliszowie, gmina Gawłuszowice pod Mielcem. Bryłę budynku determinuje funkcja mieszkaniowa oraz zapisy zawarte w decyzji o Warunkach Zabudowy. Lokalizacja budynku odnosi się ściśle do ekspozycji względem stron świata oraz wjazdu na przedmiotową działkę z drogi powiatowej.

Forma architektoniczna składa się z klasycznej „nowoczesnej stodoły”, prostopadłościanu krytego prostym dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 45 stopni i wysokości do kalenicy 8,14 m zaprojektowanym w formie dachu bezokapowego. W części południowo-wschodniej, prostopadle do bryły głównej dostawiony jest prostopadłościan z salonem oraz zadaszonym tarasem wyeksponowanym na najlepszy widok w kierunku wschodnim. Poprzez kompozycję poszczególnych brył i części budynku w centralnym miejscu tworzy się półotwarte atrium. Atrium doświetla części dzienne domu oraz wprowadza starannie zaprojektowaną zieleń do jego wnętrz, zbliżając go otaczającej przyrody.

Budynek gospodarczy w formie prostopadłościanu z dachem pogrążonym ukrytym za attykami, łączy się z budynkiem mieszkalnym za pomocą zadaszenia nad wejściem głównym.

Pokrycie dachu zaprojektowano w postaci blachy ocynkowanej, malowanej w kolorze grafitowym w systemie łączenia na rąbek stojący. Ściany zewnętrzne głównej bryły wykończone są płytkami klinkierowymi w naturalnym, ceglastym kolorze z uzupełnieniami w postaci ciemnego tynku, w kolorze stolarki okiennej w niszach i pasach okiennych. Budynek gospodarczy został zaprojektowany w technologii tynku cienkowarstwowego w kolorze złamanej bieli lub delikatnej szarości.

Budynek został zaprojektowany jako niskoenergetyczny, ściany zewnętrzne zostały dobrze docieplone, dom jest wyposażony w ciepłe okna trzyszybowe na grubych profilach. Dodatkowo w budynku została zaprojektowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) oraz pompę ciepła do ogrzewania.

Lokalizacja Architekta

Województwo podkarpackie

Autorzy

MEEKO Architekci
www.meeko.pl

Produkty pasujące

40 Oud Maasland

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy