Kod projektu

DzC 0430

Dom z cegły w stylu amerykańskim

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0430

Dom z cegły w stylu amerykańskim

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0430 Dom z cegły w stylu amerykańskim

Oceń
(1 głos)

Każdy, kto chciałby mieć własny dom, wyobraża sobie jak ma on wyglądać. Czy ma być mały czy duży? Parterowy czy piętrowy? Jakie mają być w nim pomieszczenia i ile? Kupujemy działkę, kontaktujemy się z architektem i staramy się stworzyć wymarzony dom. Czasami jednak warto poszukać domu, który być może na pierwszy rzut oka nie jest taki, jaki chcielibyśmy mieć, ale jest już wybudowany. Wystarczy wtedy tylko zdolny architekt wizjoner z odpowiednimi umiejętnościami, który potrafi dokonać takich zmian, by powstał dom na miarę naszych marzeń.
Dzisiaj chcielibyśmy pokazać dom z cegły w stylu amerykańskim, położony na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, na pięknej dużej działce. Architekt Jolanta Smolarska z pracowni jmsSTUDIO -ARCHITEKCI z Krakowa, zaprojektowała przebudowę i rozbudowę istniejącego już domu w stanie surowym. Zaprojektowane zostały też elewacje tego domu. Zmieniła nieciekawą bryłę budynku w piękną rezydencję w stylu amerykańskim.
Dom zbudowany jest z cegły i posiada 3 poziomy. Architekt Jolanta Smolarska wykorzystała w projekcie niewielkie wzniesienie na ukrycie w nim garażu , który pokryła zielonym dachem trawiastym, powiększając w ten sposób przestrzeń ogrodu na tyłach domu. Na poziomie garażu, który jest wolno stojący, znajduje się najniżej położona część budynku obejmująca pokoje hobby, strefę relaksu, saunę, gabinet i pomieszczenie gospodarczo - techniczne. Pokoje hobby to miejsce gdzie można miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Można tam zagrać w bilard, spotykać się np. na wieczory brydżowe, wspólne oglądanie meczu itp. W gabinecie fitness można poćwiczyć na wielu urządzeniach, pozwalających zadbać zarówno o kondycję jak i sylwetkę. Po ćwiczeniach czeka na nas sauna fińska i strefa relaksu z leżankami do masażu czy odpoczynku oraz jacuzzi.
Między garażem a niewysokimi dyskretnie oświetlonym murkami oporowymi, znajduje się alejka i schody prowadzące do budynku. Parter, stanowiący drugi poziom domu, obejmuje strefę dzienną. Już od wejścia wita nas widoczny z holu salonik z dwustronnym kominkiem, który szczególnie zimą zaprasza nas do środka buzującego ognia. Z salonu kominkowego przechodzimy do kuchni lub dużej jadalni, która łączy się z salonem wypoczynkowym. W dalszej części znajduje się drugi salon, stanowiący pokój telewizyjny. Z każdego pomieszczenia parteru, przez duże okna, można podziwiać roztaczający się uroczy widok. Zarówno z salonów jak i z kuchni można wyjść na otaczające dom tarasy. Tarasy wykonane są z drewna i oddzielone od siebie zielenią. Wyposażone w wygodne sofy i leżaki, stół przy którym można zjeść posiłek w pogodny dzień, stanowią przytulną strefę wypoczynku w letni pogodny czas. Ostatni poziom domu znajdujący się na piętrze stanowi strefę nocną. Znajduje się w niej gabinet i pięć sypialni, w tym jedna duża sypialnia gospodarzy z garderobą i pokojem kąpielowym. Poza tym są tam dwie łazienki i toaleta. Z dwóch sypialni można wyjść na bardzo ładnie zaprojektowane balkony z przeszklonym fragmentem podłogi. Ogromną zaletą zaprojektowanych zmian są duże okna, z których roztacza się widok na piękny jurajski krajobraz.
Na uwagę zasługuje elewacja domu. Dokonane w niej zmiany obejmujące filary, balkony i okna, nadały budynkowi elegancki, niczym nie zaburzony wygląd. Z cegłą bardzo dobrze komponuje się biała stolarka okienna, a całości dopełnia ładny dach pokryty czerwoną dachówką.
I tak za sprawą wizji architekta Jolanty Smolarskiej, powstał dom z czerwonej cegły w stylu amerykańskim, z dużymi powierzchniami, praktycznymi rozwiązaniami, stwarzający mieszkańcom komfort i wygodę mieszkania oraz poczucie więzi z otaczającą przyrodą naszej pięknej Jury.

Autorzy

jmsSTUDIO - ARCHITEKCI
www.architekt-krakow.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo małopolskie

 

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Wasserstrich jasnoczerwona cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy