Kod projektu

DzC 0549

Dom ‘zajezdny’

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0549

Dom ‘zajezdny’

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(4 głosów)

Opis projektu

Są takie domy, w których przecinają się ścieżki rodziny i przyjaciół. Domy mające zdolność wykreowania atmosfery, która przyciąga, ale nie przeciąża. Do których ludzie po prostu lubią wracać, i każdy czuje się jak u siebie. Budynki te swoją wyjątkowość zawdzięczają równowadze pomiędzy umiejętnością gromadzenia domowników przy wspólnych punktach styku, a stworzeniem przestrzeni, w których mogą zająć się swoimi sprawami.
Dom ‘zajezdny’ został zaprojektowany jako miejsce zjazdów rodzinnych, wakacji spędzanych wspólnie z wnukami i dziećmi, oraz miejsca do którego zawsze można zajechać na kawę lub kolację wśród rodzimej zieleni. Unikatowe wydzielenie strefy dla gości, dostępnej zarówno z domu, jak i bezpośrednio z ogrodu sprawia, że dom może być komfortowym miejscem pobytu na dłużej. Jest to miejsce otwarte na własne interpretacje odwiedzających. Ogród zimowy może okazać się letnim bawigrajem lub sezonowym warsztatem, salon może pełnić rolę otwartego na sad gabinetu, a zewnętrzna galeria przy pokojach gościnnych, okazać ulubionym miejscem do zabaw dla dzieci. Mnogość elastycznych w funkcji zakątków, nietypowych dla tradycyjnych domów przestrzeni i rozwiązań, oraz zanurzenia domu w zieleni pomaga w wytworzeniu unikalnych wspomnień u każdego, kto stanie się stałym bywalcem ‘zajezdnego’.
Dom łączy nietypowe podejście do funkcji z tradycyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, w postaci prostej bryły, dwuspadowym dachu o głębokich okapach, czy drewnianym podcieniu, kryjącym w sobie wejście do budynku od strony ogrodu. Aby zbalansować tradycję i nowoczesność, połączono nowoczesną blachę pofałdowaną w sztukateryjny sposób, przypominający złożoną zasłonę, z piękną cegłą o piaskowym kolorze. W akcentach pojawia się czarny metal i drewno.

Autorzy

Miks.tura Architekci
www.mikstura-architekci.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo pomorskie

Inne projekty tego architekta

Produkty użyte

302 Hubertus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy