Kod projektu

DzC 0616

Podmiejski loft

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0616

Podmiejski loft

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0616 Podmiejski loft

Oceń
(3 głosów)

Opis projektu

Dom oznaczony w katalogu literą S jest propozycją parterowego założenia, zamykającego się w128m². Przestronny salon stanowi serce projektu - dzięki strategicznemu umieszczeniu angażuje mieszkańców do wspólnego spędzania czasu, nie generuje dodatkowej komunikacji i prezentuje się od samego wejścia. Dom współpracuje z przestrzenią ogrodu, tworząc strefy o zróżnicowanej funkcji i charakterze. W domu S każde pomieszczenie ma zapewniony bezpośredni dostęp do głównego ogrodu - użytkownicy mogą korzystać z niego razem bądź osobno, w zależności od okazji. Jako że dom S został zaprojektowany na podmiejską działkę otoczoną sąsiadującymi blisko domami, taras przylegający do salonu został położony w taki sposób, aby móc zapewnić prywatność mieszkańcom. Podcień będący strefą buforową między salonem a tarasem zapewnia intymność użytkownikom domu, a bryła budynku wraz z bryłą wiaty skutecznie przesłaniają przestrzeń rekreacyjną.

Strefowanie ogrodu wokół domu połączone jest z podziałem stref wewnątrz. Salon i jadalnia otwierają się na reprezentacyjny i przestronny taras od południa, podczas gdy sypialnie otoczone są przez kameralny ogród w bardziej prywatnej części działki.

Podcień chroni strefę dzienną przed nadmiernym nasłonecznieniem, a pustka powietrzna dodatkowo zwiększa ochronę przed przegrzewaniem.

Podcień zaprojektowano tak, aby do wnętrza dostały się korzystne promienie zimowego słońca.

Autorzy

Miks.tura Architekci
www.mikstura-architekci.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo pomorskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

60 Oud Brabant

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy