Kod projektu

DzC 0628

Osiedle bliźniaczych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w Markówce

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0628

Osiedle bliźniaczych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w Markówce

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0628 Osiedle bliźniaczych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w Markówce

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Faza projektu: koncepcja/ w realizacji
Pow. użytkowa domów: 90m2 i 115m2

Koncepcja osiedla oparta jest o powtarzalną kompozycję, na którą składają się ustawione prostopadle domy z cegły w dwóch kolorach.

Dom 90m2

Budynek dwukondygnacyjny z dachem dwuspadowym i garażem w formie wiaty. Parter to strefa dzienna, którą tworzą: hall wejściowy, salon z jadalnią i nieco schowana kuchnia. Z komunkacji dostępna jest toaleta i pomieszczenie gospodarcze, natomiast z hallu wejściowego- kotłownia.

Na piętro prowadzą dwubiegowe schody usytuowane przy jadalni. Duży udział szkła w elewacjach umożliwia wgląd w przydomowy ogród i niweluje granicę między częścią dzienną a tarasem zewnętrznym. Projekt zakłada również kuchnię letnią w podcieniu. Elementem integrującym parter z piętrem jest pustka nad częścią jadalnianą. Zabieg ten maksymalizuje ilość światła we wnętrzu, jak też uwydatnia ciekawą formę obiektu. Kompozycja jest zwarta i zapewnia prywatność użytkowniom, poprzez niwelowanie wglądu w część rekreacyjną od ulicy.

Na piętro składają się dwa pokoje oraz łazienka i garderoba dostępne z komunikacji. Sypialnia wraz z prywatną garderobą znajdują się w przeciwnej części względem pokoi. Pomieszczenia są doświetlone dzięki zastosowanym oknom dachowym. Na atrakcyjność piętra wpływa wgląd w strefę dzienną w formie pustki nad jadalnią.

Elewacje definiuje szara cegła klinkierowa uzupełniona przez drewno, szare płyty elewacyjne i blachę. Architektura obiektu jest uporządkowana- wraz z sąsiadującym budynkiem tworzy dopełniającą się kompozycję.

Dom 115m2

Budynek dwukondygnacyjny sytuowany krótszym bokiem do ulicy, z garażem dwustanowiskowym w formie wiaty. Parter to strefa dzienna, którą tworzą: hall wejściowy, otwarty salon z kuchnią i jadalnią, jak też dostępne z komunikacji biuro, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Z hallu wejściowego dostępna jest kotłownia. Elewacja definiująca salon z jadalnią jest przeszklona- taras użytkowy i kuchnia letnia stanowią wizualną kontynuację strefy rekreacyjnej. Na piętro prowadzą dwubiegowe schody, usytuowane tuż obok pustki na dwie kondygnacje, integrującej parter i piętro budynku.

Druga kondygnacja to strefa prywatna: dwa pokoje, łazienki, garderoby i sypialnia. Jeden z pokoi posiada indywidualną garderobę, sypialnia- łazienkę i garderobę. Pustkę między kondygnacjami podkreślają łamane okna połaciowe.

Elewacje budynku są ujednolicone kolorystycznie- ruda cegła koresponduje z płytami elewacyjnymi i blachą. Obiekt współgra z sąsiadującym budynkiem, poprzez spójność materiałów i formę architektoniczną.

Autorzy

Krotowski Tomasz Pracownia Architektoniczna
krotowski.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo łódzkie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Formback jasnoczerwona cieniowana
20 Sydney

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy