Kod projektu

DzC 0641

Dom Brzozowy

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0641

Dom Brzozowy

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0641 Dom Brzozowy

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Powierzchnia użytkowa – 200m2

Dom Brzozowy to budynek wtopiony w gąszcz białych pni wertykalnie pociętą blachą. Skomponowany z kolorów i cech zastanego miejsca, zaprojektowany w pracowni Beczak / Beczak / Architekci.

Miejscem do zaprojektowania domu okazał się fragment lasu brzozowego. Gęsto stojące, smukłe pnie pokryte białą, kredową, gładką korą poprzecinaną ciemnymi nierównościami mocno wpłynęły na zarys konceptualny budynku. Ważną rolę odgrywa tu geometria, kolorystyka oraz struktura materiałów użytych na elewacji. Pojawiają się one również we wnętrzu, dzięki czemu jego klimat jest spójny z otoczeniem za oknem.
Aby dom nabrał cech wertykalnego podziału zastanej przestrzeni, ściany ubrano w blachę pociętą pionowymi, nieregularnymi łączeniami. Jest gładka niczym papierowe, jasne fragmenty pni. Kompozycję dopełnia strukturalna cegła w kolorze zimnego brązu, nawiązująca do pęknięć w korze. Przypalane drewno i ślusarka w odcieniu brązu harmonijnie zespajają się z otoczeniem.
Zimą dom wtapia się w biel śniegu i pni.

Funkcja rozplanowana jest w przeważającej części na parterze. Istotne było takie ukierunkowanie pomieszczeń i okien, aby domownicy mogli cieszyć się walorami wizualnymi lasu brzozowego – krajobrazu zmieniającego się wraz z porami roku. Zwiewne korony drzew i barwna kora stanowią obrazy oprawione oknami sypialni, salonu, jadalni, kuchni i biblioteki.
Salon o zmiennej wysokości odkrytej więźby dachowej jest przeszkolony na przestrzał, szyby zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a ogrodem.
Na piętrze utworzonym z unoszącej się płaszczyzny dachu znajduje się samodzielne studio.

Autorzy

BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI
beczak.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

362 Rainbow Greydust

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy