Kod projektu

DzC 0756

STAR House

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0756

STAR House

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Projektowany dom znajduje się na działce z bezpośrednim dostępem do lasu. Głównym determinantem kształtu budynku była wytyczna aby wszystkie najważniejsze pomieszczenia „spoglądały” na ścianę lasu. Jednocześnie Inwestorzy chcieli aby dom był mocno nasłoneczniony, przestronny i jasny. Niestety wspomniany las zlokalizowany jest od północnej strony działki i obowiązuje od niego 25 metrowa linia zabudowy. W związku z powyższym budynek musiał zostać „przytulony” do południowej granicy działki. Taka lokalizacja musiała pogodzić relację zamknięcia budynku względem zabudowy sąsiedniej i otwarcia względem nasłonecznienia z tej samej strony.

Z tych wymagających wytycznych powstała rozłożysta bryła parteru mieszcząca wszystkie najważniejsze funkcje w sąsiedztwie szklanego atrium po środku układu. Na bryle parteru zaprojektowano zgodnie z wytycznymi planu miejscowego dwie bryły o spadzistym dachu mieszczące pokoje gościnne. Parter podzielono na trzy strefy spoglądające na ścianę lasu. Pierwszą stanowi oddzielna kuchnia, która będzie o poranku łapać słońce wschodnie, jadalnia z otwarciem na zadaszony taras oraz salon doświetlony bardzo wysokim oknem od strony zachodniej. Druga strefa to przestrzeń domowego wellness z otwieraną halą basenową, sauną oraz łazienką, do którego przechodzi się korytarzem w pobliżu zielonego atrium. Trzecia strefa należy do państwa domu i stanowi ją wyodrębniona sypialnia master z łazienką i garderobą.

Od strony ogrodu i lasu dom okolony jest tarasem z zadaszeniem.

Piętro domu doświetlone jest lukarnami ze szklanymi zadaszeniami. Są one kluczowym elementem, umożliwiając przenikanie światła do pomieszczeń nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu pomieszczenia na piętrze zyskują przyjemną atmosferę.

Autorzy: Magdalena Beczak, Maciej Beczak, Aleksandra Denis-Zalewska, Monika Dzyr
Projekt: 2022-2023
Powierzchnia działki: 2 659 m2
Powierzchnia zabudowy: 537,8 m2
Powierzchnia użytkowa: 567,5 m2

Autorzy

BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI
beczak.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Yukon grafitowa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy