Kod projektu

DzC 0649

Warmińska Ostoja

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0649

Warmińska Ostoja

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(8 głosów)

Opis projektu

Kameralny dom dla miłośników warmińskiego krajobrazu. Licząca niespełna 15 arów działka o geometrii zbliżonej do trójkąta, położona jest na obszarze chronionego krajobrazu doliny rzeki Pasłęki. Od strony północnej i wschodniej nieruchomość graniczy z lasem liściastym a od południa stanowi ostatni element linii zabudowy.

Ideą było stworzenie nowoczesnego, parterowego budynku o skali dostosowanej do lokalnej zabudowy, wpisującego się w otoczenie materiałowo i kompozycyjnie. Powstały projekt jest odpowiedzią na potrzeby Inwestorów poszukujących funkcjonalnych i ekologicznych rozwiązań oraz nowoczesnego podejścia do architektury, z poszanowaniem jej tradycyjnej formy.
Program funkcjonalny domu rozdzielono na część dzienną i nocną, które zamknięto w osobnych bryłach na planie prostokąta, o powtarzalnych wymiarach elewacji frontowej. Z powodu ograniczeń wynikających z geometrii nieruchomości narodziła się koncepcja nachylenia ich względem siebie, dzięki czemu powstała spójna, niebanalna całość.
Każdą z brył przykryto dwuspadowym, bezokapowym dachem, którego południową połać stanowi dach solarny. Ściany i cokoły wykończono płytką ceglaną w naturalnym kolorze. Prywatność zapewniono poprzez zastosowanie wyłącznie koniecznych doświetleń od strony frontowej. Nowoczesnego charakteru dodają ciemne akcenty kolorystyczne; otwarty garaż na samochody osobowe i łącznik.
Główną bryłę budynku zajmują pomieszczenia strefy nocnej: sypialnia małżeńska z garderobą i łazienką, pralnia, pracownie z funkcją spania oraz łazienka ogólna. W mniejszej bryle znajduje się aneks kuchenny ze spiżarnią i salon z wnętrzem w stylu katedralnym. W łączniku wydzielono wiatrołap i garderobę odzieży wierzchniej.
W projekcie zastosowano system rynny ukrytej, odprowadzający deszczówkę do podziemnego zbiornika retencyjnego, co umożliwi jej ponowne wykorzystanie. W celu uzyskania energii cieplnej i elektrycznej postawiono na ekologiczne rozwiązania: do ogrzewania budynku wykorzystana zostanie energia geotermalna, natomiast zasilanie nastąpi przy wykorzystaniu dachu solarnego - zintegrowanego z ogniwami fotowoltaicznymi.

Autorzy

GETEK ARCHITEKTURA
mgr inż. arch. Ewa Getek
www.getekarchitektura.com

Lokalizacja Architekta

Województwo podlaskie

Inne projekty tego architekta

Produkty użyte

15 Azalea

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy