Kod projektu

DzC 0677

Dom jednorodzinny w Jachrance

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0677

Dom jednorodzinny w Jachrance

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Elewacja domu opiera się na kompozycji prostych form geometrycznych. Dzięki użyciu trójkąta, koła i kwadratu projekt przypomina trochę zabawkę z lat dzieciństwa. Detal ostrego zakończenia okapu dodatkowo podkreśla kształt domu. Od strony zachodniej ceglana elewacja „unosi się” odsłaniając drewnianą werandę. Współczesna forma łączy w sobie elementy tradycyjnej architektury i klimat domków letniskowych.

Zewnętrza „skóra” elewacji została wykonana z szarej cegły. Tworzy ona całość wizualną z dopasowanym kolorystycznie dachem. Pozostałe części zostały wykończone drewnem o ciepłym odcieniu. Podziały drewnianej werandy zostały dodatkowo podkreślone pionowymi żyletkami.

Parter podporządkowany jest dwóm głównym osiom widokowym: północ – południe i wschód – zachód. Po wejściu do domu otwiera się widok na ogród – przez duże okno w salonie. Od strony zachodniej znajduje się wykusz w postaci przeszklonej werandy, gdzie została zlokalizowana kuchnia oraz warsztat – miejsce do pracy. Nad jadalnią oraz salonem znajduję przestrzeń dwukondygnacyjna doświetlona podłużnymi oknami świetlika dachowego. Otwór w stropie został również wycięty nad przestrzenią koło schodów. Od strony południowej znajduje się główna sypialnia domowników.

Na kondygnacji poddasza znajdują się dwie sypialnie oraz otwarta przestrzeń antresoli. Otwory w stropie dają wgląd w kondygnację poniżej. Na obydwu ścianach szczytowych zostały umieszczone duże, okrągłe okna podkreślające oś widokową.

lokalizacja: JACHRANKA
pow.: 134 m2
inwestor: PRYWATNY
realizacja: 2021- W TRAKCIE REALIZACJI

Autorzy

YUMI Architekci
yumiarchitekci.com

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Margate XLDF Szara cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy