Kod projektu

DzC 0685

Dom jednorodzinny w Piszewie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0685

Dom jednorodzinny w Piszewie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0685 Dom jednorodzinny w Piszewie

Oceń
(3 głosów)

Opis projektu

Swoją formą dom nawiązuje do lokalnej architektury – prosta forma z dwuspadowym dachem. Część bryły została zagłębiona tworząc wnękę na taras. Dodatkowo do bryły zostały dodane dwie ażurowe formy – ramki akcentujące przestrzeń tarasu oraz strefę wejścia. Dzięki skośnemu ukształtowaniu krawędzi tarasu dom otwiera się na widok od strony południowo- zachodniej.

Elewacja domu została wykonana z cegły ceramicznej w odcieniu czerwieni. W części okien geometrycznie ułożone cegły rozsuwają się tworząc ażurowe przesłony. Dach pokryty jest płaską dachówką ceramiczną w kolorze czerwieni (jeden z wymogów planu miejscowego). Ramki tworzące zadaszenia tarasu oraz strefy wejścia wykończone są płytami elewacyjnymi w kolorze grafitowym.

Sercem domu jest dwupiętrowy salon z jadalnią oraz kuchnią. Tutaj znajduje się duże przeszklenie – otwarcie widokowe oraz wyjście na taras. Wokół tej przestrzeni zgromadzone są pozostałe funkcje. W lewej części domu znajduje się główne wejście do domu oraz gabinet/ pokój gościnny. Z drugiej strony salonu znajduje się część prywatna gospodarzy – sypialnia z garderobą i łazienką.

Nad częścią parteru znajduje się antresola, która pełni dodatkową funkcję wypoczynkową. Antresola otwarta jest na salon oraz jadalnię.

lokalizacja: PISZEWO
pow.: 173 m2
inwestor: PRYWATNY
realizacja: 2020 – 2022

Autorzy

YUMI Architekci
yumiarchitekci.com

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Cegła Zendra Multi

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy