Kod projektu

DzC 0720

Dom nad rzeką

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0720

Dom nad rzeką

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(2 głosów)

Opis projektu

Projekt domu w Paszowicach to przykład udanej adaptacji starego budynku gospodarczego na potrzeby nowoczesnego domu. Wykorzystaliśmy potencjał istniejącej poniemieckiej stodoły, by stworzyć niebanalną przestrzeń mieszkalną. Niewielka działka, położona w podwrocławskiej miejscowości okazała się miejscem wyjątkowym zarówno ze względu na walory architektoniczne, jak i przyrodnicze.

Projekt składa się z trzech budynków połączonych ze sobą ażurowymi szklanymi łącznikami, tworząc spójną kompozycję przestrzenną. Wyjściowa bryła została zachowana, podczas gdy wnętrze przeszło kompletną rekonstrukcję, w wyniku czego powstały funkcjonalne strefy.

Aby zaakcentować charakter zabudowy zagrodowej, zdecydowaliśmy się zachować odkrytą cegłę elewacji, natomiast nowe elementy wykończyliśmy pionowym deskowaniem. Wszystkie trzy budynki pokryliśmy czerwoną dachówką, nawiązującą do oryginalnego rozwiązania, co dodaje spójności i harmonii wizualnej.

Jednym z największych atutów domu jest położenie w sąsiedztwie przepływającej rzeczki. Pragnąc zapewnić domownikom przestrzeń do odpoczynku, zaprojektowaliśmy spory taras zewnętrzny, z którego rozciąga się kojący widok na otaczającą naturę. Dodatkowo, w ramach inwestycji zaplanowane są prace krajobrazowe, dzięki którym teren wokół budynku zostanie w pełni zagospodarowany.

Lokalizacja: Paszowice
Powierzchnia: 350 m²
Data: w trakcie realizacji

Autorzy

Kunkiewicz Architekci
kunkiewicz.eu

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Cegła Stary Mur

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy