Klinkierowa elewacja na wiele sposobów

Oceń
(3 głosów)

Bogactwo dostępnych na rynku barw i faktur klinkieru sprawia, że z cegły można wykreować elewacje i wnętrza w dowolnym stylu. Cegła może być więc i industrialna, bardziej nowoczesna, czy nawet stylizowana na stary mur.

Wśród oferowanych kolorów znaleźć można słoneczne żółcie, pomarańcze czy tradycyjną czerwień w niezliczonej liczbie odcieni. Na szczególną uwagę zasługują także zdobywające coraz większą popularność cegły w chłodnych barwach tj. biele i szarości oraz klinkier w ciemniejszych odcieniach np. grafitowym, antracytowym i czarnym, nadający fasadzie nowoczesności i elegancji.

Ponadto cegły mogą być gładkie, piaskowane, łupane, ryflowane, ciosane i drapane. Daje to niemal nieograniczone możliwości w projektowaniu elewacji i stylowych wnętrz. Każdy rodzaj struktury pozwala osiągnąć inny efekt, np. cegły gładkie idealnie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych projektów, szczególnie jeśli będą miały chłodne barwy, a do fugowania zastosujemy prawie niewidoczną, cienką spoinę w identycznym kolorze jak cegła. Ściana łupana jest niezwykle dekoracyjna. Załamujące się w jej wgłębieniach promienie światła przyciągają wzrok, a niezwykła struktura sprawia, że wszystko, co postawimy przy takiej ścianie, na zasadzie kontrastu wydaje się jeszcze gładsze. Efekt starego muru uda się osiągnąć wybierając cegły ręcznie formowane, z których każda jest inna, unikatowa.

Oprócz kolorystyki klinkieru, na wygląd elewacji można także wpływać poprzez format cegły np. wydłużony (LDF), kolor fugi i rodzaj wiązania (wozówkowe, dzikie, krzyżowe, gotyckie, blokowe, wendyjskie).

Röben

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy