Kod projektu

DzC 0069

Dom pasywny CEGŁA

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0069

Dom pasywny CEGŁA

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0069 Dom pasywny CEGŁA

Oceń
(5 głosów)

Opis projektu

„Dom cegła” jest bardzo prostym, minimalistycznym domem o eleganckiej formie. Dom ten będzie certyfikowany przez Passivhaus Institut Darmstadt (twórców idei budownictwa pasywnego).

Funkcja:

Do domu wchodzimy od północy przez bufor termiczny: przedsionek między częścią mieszkalną a garażem. Z wiatrołapu dostępne jest pomieszczenie techniczne. Najbliżej wejścia znajduje się gabinet oraz toaleta, dzięki temu osoby wchodzące do gabinetu nie zakłócają życia rodzinnego. Salon, kuchnia, jadalnia oraz bawialnia dzieci stanowią jedną przestrzeń o powierzchni niespełna 80 m2. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie dzieci i przynależna do nich łazienka dostępna z korytarza, oraz pokój gościnny i siłowania. Na część prywatną rodziców składa się sypialnia, garderoba oraz salon kąpielowy.

Wygląd domu:

Dom ma bardzo prostą bryłę, miedzy innymi dzięki temu jest tak wysoce energooszczędny. Prostota oraz klasyczne, naturalne materiały wykończeniowe sprawiają, że jego estetyka jest ponadczasowa. Materiały jakie zastosowaliśmy to: grafitowa cegła oraz biały tynk.

Energooszczędność:

Zapotrzebowanie domu na energię EUco (na potrzeby ogrzewania i wentylacji) to 14kWh/m2 na rok, jest to dom pasywny. Roczne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania wynosi zatem:
14 kWh/m2 x 246m2 = 3.444 kWh
Tak dobry wynik zapewnia przede wszystkim zwarta bryła budynku, duże zyski solarne, nowoczesne izolacje i odpowiednio zaprojektowane detale architektoniczne. Bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście odpowiednio zaprojektowana instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Lokalizacja: Pigża/Toruń Powierzchnia: 246 m2 + 44 m2 garaż
Zapotrzebowanie na energię do ogrzania: 14 kWh/(m2*rok) Dom pasywny certyfikowany PHI
Data: 2015

Autorzy

Midi Pracownia Architektoniczna
Alicja Król
Piotr Karaś
www.midi-architekci.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo pomorskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

155 Vecto

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy