Kod projektu

DzC 0341

Realizacja domu w Sobieszewie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0341

Realizacja domu w Sobieszewie

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0341 Realizacja domu w Sobieszewie

Oceń
(3 głosów)

Opis projektu

Ceglany Dom Sobieszewski w kontekście zabudowy poniemieckiej to dom jednorodzinny użytkowany całorocznie oraz pięć domków gościnnych. Działka została podzielona na strefę prywatną (zachodnią) oraz strefę „gościnną” (wschodnią). Obie strefy posiadają osobny dojazd.

Do domu prywatnego wchodzimy od strony zachodniej, przez łącznik łączący dom z garażem. Z przedpokoju możemy wejść do gabinetu (nie zakłócając życia rodzinnego), do łazienki lub do liczącej łącznie 77 m² strefy dziennej. Strop nad strefą dzienną jest częściowo otwarty, co jeszcze zwiększa poczucie przestronności. Wchodząc na drugie piętro ażurową klatką schodowo widzimy przez cały czas salon i jadalnię, gdy schodzimy schodami otwiera się przed nami widok na ogród. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie, dwie garderoby i łazienka. Również z komunikacji na piętrze roztacza się widok na ogród.

Domki letniskowe chociaż mają zaledwie po 30 m² posiadają w pełni funkcjonalne wnętrze dla czworga wczasowiczów. Projekt powstał na zlecenie konserwatorów zabytków, fascynatów architektury poniemieckiej. Całe założenie jest utrzymane w takiej estetyce. Proste formalnie budynki mają elewacje wykończone surową cegłą dobrze komponującą się z czarnym dachem pokrytym blachą.

Inne projekty tego architekta

Lokalizacja Architekta

Województwo pomorskie

Autorzy

Midi Pracownia Architektoniczna
Piotr Karaś
Alicja Karaś
Maja Smulska
midi-architekci.pl

Produkty pasujące

305 Terra Cotta GS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy