Kod projektu

DzC 0571

Dom na wzgórzu

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0571

Dom na wzgórzu

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0571 Dom na wzgórzu

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

działka: 17500m2
pow. domu i wiat garażowych: 638m2
pow. Zabudowy 264m2

Dom został zaprojektowany na rozległej działce sąsiadującej z terenem parku narodowego, w polodowcowym pagórkowatym krajobrazie z pięknym widokiem na okoliczną panoramę.

Ze względu na konieczność pogodzenia ograniczeń wynikających z warunków zabudowy z rozbudowanym programem funkcjonalnym zadanym przez inwestora, powstał dom „parterowy” z kondygnacją podziemną ukrytą w zboczu pagórka i otwierającą się widokowo od strony południowo zachodniej.

Według wytycznych i oczekiwań inwestora architektura domu miała być nowoczesna ale nawiązująca do form tradycyjnych, stąd duże przeszklenia i otwarte przestrzenie połączone zostały z ceglanymi elewacjami, drewnem na podbitkach i z pozoru klasycznym wielospadowym dachem, który jednak dzięki zastosowaniu znacząco wysuniętego okapu i podcieni tarasów w narożnikach uzyskuje dynamiczną, oryginalną i niecodzienną formę. Okap pozwala ochronić przeszklone od południa wnętrza przed przegrzewaniem i osłania przed opadami atmosferycznymi zapewniając komfortowe obejście wokół domu.

W projekcie zostało przeprowadzone czytelne strefowanie funkcji poprzez podział bryły na trzy prostokąty połączone ze sobą na kształt litery U, której przedłużenie ramion stanowią wiaty samochodowe i motocyklowe. Całość przykryto jednym wspólnym wielospadowym dachem z mocno wysuniętym okapem, a w wyciętych z kubatury domu przeciwległych narożnikach zaplanowano dwa zadaszone tarasy jadalniany i wypoczynkowy dostępne bezpośrednio z odpowiadających ich funkcjom pomieszczeń domu.

Na parterze wydzielono trzy strefy: wejście główne z klatką schodową toaletą i gabinetem, przestronny pokój dzienny z jadalnią i kuchnią oraz strefę sypialni z prywatną łazienką i garderobą. W części podziemnej znalazły się pokoje dzieci, pokoje gościnne, strefa SPA z basenem, sauną i salą fitness. Wszystkie pomieszczenia przyziemia otwierają się na przestronny taras, łączący wnętrza domu z łąkami porastającymi zbocza działki.

Teren działki ma być pozostawiony w naturalnym niezmienionym charakterze łąk dziko porastających pagórki. Jedynie wydzielony bryłą domu dziedziniec od strony północnej będzie miejscem dedykowanym uporządkowanym i minimalistycznym nasadzeniom. Dom zlokalizowano na działce dbając o zachowanie istniejącego drzewostanu.

Autorzy

NA NO WO architekci
www.nanowoarchitekci.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo dolnośląskie

Inne projekty tego architekta

Produkty użyte

351 Rainbow Silver

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy