Kod projektu

DzC 0590

Minimalistyczna stodoła

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0590

Minimalistyczna stodoła

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0590 Minimalistyczna stodoła

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Dom ten znajduje się w województwie łódzkie w otoczenie lasu. Rzut budynku jest na planie litery T, czego wynikiem jest zaprojektowanie dwóch modułów – stodół ustawionych względem siebie prostopadle o różnych kątach nachylenia dachu. Połączone są one łącznikiem z dachem płaskim, w którym znajduje się hol z wejściem. W każdej bryle znajdują się inne strefy, dlatego zapewniona jest duża prywatność w przypadku przyjścia gości. Podczas projektowania przewidziano również położenie stron świata. Dzięki modułowości polegającej na złożeniu ze sobą sześciu kwadratów o obrysie 7,5 x 7,5 m możliwa jest w przyszłości rozbudowa części sypialnianej, bez zmieniania ogólnego założenia projektu. Podobnie z powiększaniem metrażu pomieszczeń.

Dom jest w pewnym stopniu odizolowany od ulicy, gdyż nie posiada na tej części elewacji niemal żadnych otworów okiennych, jedynie segmentowe wrota garażowe oraz drzwi z bocznym doświetleniem. Podobnie z odcięciem od sąsiedniej działki – jedynie wąski otwór kuchenny ukryty w niszy za roślinnością, dzięki czemu daje to pełną prywatność mieszkańcom. Obiekt jest parterowy z otwartym stropem, przeszklonym szczytem i podwójną wysokością salonu.

Forma i bryła budynku jest nowoczesna, a elewacje minimalistyczne i to właśnie ten charakter, wzmocniony z energooszczędnością domu, kontrastuje z zastosowanymi tradycyjnymi materiałami. Niższa bryła pokryta jest czerwoną, ręcznie wypalaną niejednolitą cegłą, natomiast bryła wyższa – deskami z modrzewia syberyjskiego, ciętego w wąskie liniowe elementy. Ceglane motywy powtarzają się chociażby w formie ażurowej ścianki, co daje poczuje jednorodności obiektu. Ukryte rynny, brak okapów oraz przeszklenia powodują, że dom jest monolityczny.

Autorzy

BIAMS
Budownictwo i Architektura
Marcin Sieradzki
biams.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo łódzkie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Westerwald czerwona gładka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy