Kod projektu

DzC 0623

Osiedle domów w zabudowie bliźniaczej

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0623

Osiedle domów w zabudowie bliźniaczej

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0623 Osiedle domów w zabudowie bliźniaczej

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Koncepcja zakładała budowę dwóch budynków w zabudowie bliźniaczej. Każdy z bliźniaczych budynków projektowany był jako dwulokalowy.

Całe osiedle składa się z ośmiu mieszkań.

Cztery mieszkania dwupokojowe dostępne z poziomu parteru o powierzchni 51m2.

Cztery mieszkania zajmujące poziom piętra i części poddasza o powierzchni 64m2 z dwukondygnacyjnym salonem i trzema sypialniami.

Funkcja zabudowy bliźniaczej często wpływa na jednakowy wygląd budynków. Nam jednak zależało na tym, by osiedle miało swój niepowtarzalny charakter i nie było typowym kopiuj-wklej.

Każdy z budynków składa się z dwóch brył w kształcie nowoczesnej stodoły połączonych łącznikiem z płaskim dachem. Mieszkania na parterze dostęp do mini ogródka natomiast w mieszkaniach górnych zaprojektowaliśmy balkon. Dodatkowo budynki zostały spięte ażurową pergolą, która wedle potrzeb może stanowić zadaszenie miejsc parkingowych lub miejsca do wspólnego biesiadowania sąsiadów.

Budynki ubraliśmy w ponadczasowe materiały i kolory: biel, szarość i okładzinę ceglaną. Natomiast dach i ściany boczne pokryte zostały blachą na rąbek.

Zmiana kolorystyczna segmentów i niewielkie przesunięcie budynków w stosunku do siebie nadały osiedlu indywidualny charakter.

Projekt zatrzymał się na etapie koncepcji. Prezentujemy go by pokazać przykład innego podejścia do projektowania zabudowy bliźniaczej, która zwłaszcza przy większej ilości budynków o jednakowej funkcji może mieć niepowtarzalny, kameralny charakter.

Autorzy

AWX2 ARCHITEKCI – AGNIESZKA & ANDRZEJ WERESZCZYŃSCY
awx2.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo śląskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

Moorbrand lehm cieniowana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy