Kod projektu

DzC 0185

3 Wille z klinkieru

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0185

3 Wille z klinkieru

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

FUNKCJA: 3 Wille miejskie w zabudowie wielorodzinnej
LOKALIZACJA: Warszawa, Stare Włochy, ul. Ryżowa 4
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 2100m2
ROK: styczeń 2018

Zespół 8-lokalowych, 3-ech willi miejskich zaprojektowany na Starych Włochach odwołuje się do tradycji ceglanych domów z okresu międzywojennego.
W ich formie można także doszukać się odniesień do przedwojennej fabryki "Fagus" projektu Waltera Gropiusa i Adolfa Meyera.
3-kondygnacyjne budynki mają elewacje wentylowane obłożone ceglą klinkierową ręcznie formowaną i płaskie dachy pokryte zielenią. Przestrzenie międzyokienne zostały zabudowane płytami w systemie alucobond.
Lokale mieszkalne mają wysokość 3 m, a apartamenty na ostatnim piętrze posiadają duże tarasy. Wszystkie okna zostaly zaprojektowane jako 3 szybowe-dwukomorowe w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich zostala zaopatrzona w system przesuwny typu HS. W parterze willi zlokalizowanej przy ulicy Ryżowej znajdują się lokale uslugowe. Garaże zostały zlokalizowane w kondygnacji podziemnej każdego z budynków.
,,Musieliśmy w tym przypadku znacznie ograniczyć role okna, która w naszym myśleniu o architekturze jest niezwykle istotna. Architektura wielorodzinna ma jednak swoje prawa, a naczelnym z nich staje się ekonomia. Na szczęście inwestor to osoba o wyjątkowym poczuciu estetyki, więc do dyspozycji mieliśmy wysokiej jakości cegłę ręcznie formowaną. Dzięki temu powstał jeden z bardziej surowych, a zarazem wyrazistych projektów w naszym dorobku, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni”.
Forma poszczególnych budynków została ukształtowana w oparciu o zasadę odejmowania brył pod kątem prostym. Ta zasada i użyty materiał pozwolił na uzyskanie ascetycznej a zarazem dynamicznej architektury.

Autorzy

Paweł Lis Architekci
www.pawellis.pl

Lokalizacja Architekta

Województwo mazowieckie

 

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

513 Billund WS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy