Kod projektu

DzC 0583

Dom parterowy

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0583

Dom parterowy

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(5 głosów)

Opis projektu

W projekcie każdego naszego domu wychodzimy od planu funkcjonalnego, który powstaje na podstawie rozmów z inwestorami o ich marzeniach i potrzebach. Ten projekt nie był standardowy ze względu na dość rozbudowany program, który całkowicie musiał zmieścić się w parterze budynku, przy jednoczesnym pilnowaniu, by metraż nie stał się zbyt rozdmuchany.
Sprzyjająca była lokalizacja działki względem stron świata – dzięki temu, że wjazd zlokalizowany był od północnej strony, wszystkie pomieszczenia mogliśmy otwierać na południe, wschód i zachód, pozwalając naturalne światło optymalnie doświetlało wszystkie wnętrza oraz przeszkleniami otworzyć się na długi i rozległy ogród.
W tym projekcie podzieliliśmy program funkcjonalny na dwie części – część prywatną zawierającą sypialnie i dzienną W dziennej znajduje się przestronny salon, z kuchnią i jadalnią, spiżarnią i toaletą, a w większej, sypialnej części przewidziane zostały aż 4 sypialnie, garderoba, dwie łazienki, pralnia, pokój telewizyjny i duże pomieszczenie gospodarcze. Te części połączone są korytarzem, który doświetliliśmy za pomocą wcięcia w bryle budynku, które stworzyło wewnętrzne małe atrium. Ten zabieg pozwolił doświetlić pomieszczenia i komunikację, a od strony ogrodu rozrzeźbił dość długą ścianę budynku, dając ciekawy efekt wizualny. To „atrium” stało się doskonałym miejscem na posadzenie drzewa, które posadzone tak niedaleko od okien będzie zdobić przylegające wnętrza i łączyć wnętrza z ogrodem.
Elewacja pokryta jest szarą płytką klinkierową, zwieńczona zadaszeniem z czarnej blachy na rąbek. Mniejsze okna do pomieszczeń sypialnych połączyliśmy pasami z ciemnego tynku, by dodać elewacji charakteru i bardziej nowoczesnej formy.

Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego
Powierzchnia budynku: 245 m2
Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: wielkopolska
Projekt: 2021

Autorzy

TRZY.BE Architekci
www.trzy.be

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Inne projekty tego architekta

Produkty użyte

123 Rega

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy