Kod projektu

DzC 0762

Dom pod Opolem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0762

Dom pod Opolem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

Inwestorowi tego projektu zależało na nowoczesnej formie i choć plan miejscowy dość mocno ograniczał nasze możliwości, udało nam się zaprojektować dom, który jednocześnie wpisuje się w otaczającą bardziej tradycyjną zabudowę.

Co jest dużym atutem tego budynku – od ulicy wydaje się być niewielki, niepozorny i zamknięty, natomiast dopiero z prywatnej części działki, gdzie znajduje się ogród, widzimy rzeczywisty rozmiar bryły, która mieści przestronną, otwartą na zieleń część dzienną.

Naszemu inwestorowi zależało na tym, by czuć się w domu i na działce jak w swoim azylu, chciał mieć zapewnioną maksymalną prywatność - dlatego od ulicy mamy możliwie małą ilość okien, jedynie to z siłowni i okna dachowe z pokojów dziecięcych, dom jest też dość mocno wycofany względem frontowej granicy działki.

Przyklejenie większego skrzydła budynku do jednej z krawędzi działki, w efekcie sprawiło, że mieszkańcy będą cieszyć się dużą połacią ogrodu i prywatnością na nim, pomimo przestronnego planu funkcjonalnego budynku.

Wysunięciem dachu budynku garażowego uzyskaliśmy stałe zadaszenie tarasu przylegającego do strefy dziennej – czyli kuchni z dużą wyspą, sąsiadującej z jadalnią i dwukondygnacyjnym salonem.

Bardzo lubimy szlachetność jaki nadaje budynkom zastosowanie materiału jakim jest cegła klinkierowa lub elewacyjna płytka klinkierowa, tu mieliśmy od inwestora sygnał, że jemu również marzy się taka elewacja, co z radością wykorzystaliśmy w tej inwestycji.

Dużą satysfakcję mamy z projektu, który po przeczytaniu zapisów planu miejscowego dla działki wydawał nam się niemożliwy, a ostatecznie efekt bardzo podoba się zarówno nam jak i naszemu inwestorowi.

Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny, projekt budowlany i wykonawczy budynku jednorodzinnego
Powierzchnia budynku: 290 m2
Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: Województwo Opolskie
Projekt: 2024
Realizacja: 2024-….

Autorzy

TRZY.BE Architekci
www.trzy.be

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Inne projekty tego architekta

Produkty użyte

Aarhus szaro-biała

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy